Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie w życiu dziecka, na które z niecierpliwością ono wyczekuje. W dziewczynkach ekscytacje wywołuje nie tylko sama uroczystość, ale i wybór najładniejszego stroju do jego celebracji. Trendy komunijne, jak inne ulegają zmianom, co będzie modne w tym roku i jaką sukienkę wybrać dla dziewczynki?

Sukienka komunijna dla dziewczynki

Wybór stroju komunijnego dla dziewczynki jest uzależniony w dużej mierze od tego, czy w danym kościele dzieci przyjmują sakrament w albach, czy też w sukienkach. W wielu parafiach księża wciąż pozwalają rodzicom i dzieciom wybierać strój. W takim przypadku dziewczynki prawie zawsze decydują się na sukienki komunijne.

Przez kilka lat modne były efektowne, bogato zdobione sukienki, w których dziewczynki wyglądały niemal, jak małe księżniczki. Obecnie moda skłania się ku minimalizmowi i elegancji oraz podkreślaniu delikatnej, dziewczęcej urody. Najmodniejsze sukienki to te proste, o delikatnie rozszerzonym dole z delikatnie zdobioną górą. Wśród materiałów królują organdyna tiul i koronki.

Sukienki pokomunijne dla dziewczynek (zobacz ofertę producenta sukienek Al-Da)

Bardzo często poza sukienką komunijną, rodzice decydują się na zakup sukienki pokomunijnej, w którą dziewczynka przebierze się po komunii, by jej nie zniszczyć. Jak wiemy, sukienka komunijna jest potrzebna przez cały białe tydzień, zatem warto zadbać by pozostała czysta. Sukienki pokomunijne to najczęściej krótsze, eleganckie sukienki również w białym kolorze, choć nie jest to konieczne, beż i inne pastelowe odcienie też dobrze sprawdzą się w tej roli.

Dodatki komunijne

Poza samą sukienką istotne są również inne elementy stylizacji, takie jak buty, wianek i torebka. Najczęściej wybieranym modelem są klasyczne czółenka na płaskim spodzie, zapinane na pasek oraz ostatnio również baleriny. Jako ozdobę włosów mamy do wyboru wianek lub przypinkę, wybór jednego lub drugiego warto uzależnić od tego, jaką planujemy dla dziewczynki fryzurę. W tym sezonie najmodniejsze będę subtelne loki oraz dziewczęce warkocze i wianki z prawdziwych kwiatów. Wybierając torebkę, często skłaniamy się ku komunijne klasyce, czyli woreczkowi typu sakiewka, jednak z roku na rok coraz popularniejsze są małe torebki na pasku, np. te o fasonie eleganckiej kopertówki.

Zdjęcie ze strony krainamlodych.pl

[Głosów:4    Średnia:4/5]