Mleko matki, a mleko modyfikowane

Karminie piersią jest powszechnie uważane za najlepszy możliwy sposób karmienia do 6. miesiąca życia dziecka. Jednakże istnieją sytuacje, w których kobieta nie może systematycznie karmić dziecka piersią lub dziecko nie najada się do syta. Wtedy należy rozpocząć dokarmianie niemowlęcia odpowiednim do wieku mlekiem modyfikowanym. Jednym z czołowych producentów na rynku jest mleko Bebiko. Dowiedz się, czy może ono zastępować mleko matki.

Fakty na temat karmienia piersią

Według Światowej Organizacji Zdrowia i UNICEF dzieci powinny być karmione wyłącznie piersią przez pierwsze sześć miesięcy życia (26 tygodni), a jeśli jest taka możliwość powinno być kontynuowane przez okres dwóch lat. Medycznie stwierdzono, iż karmienie nawet w okresie dwóch czy trzech lat, wywiera korzystny wpływ na rozwój psychiczny i fizyczny dziecka. Wykazano również pozytywne skutki dla samej karmiącej matki. Karmienie piersią pobudza skurcze macicy, zmniejszając przy tym krwawienie po porodzie, pozwalając równocześnie macicy szybciej powrócić do pierwotnego rozmiaru.

Karmienie piersią – mity

Mitem jest powszechna opinia, mówiąca o zbyt chudym pokarmie. Owszem zawartość tłuszczu w okresie karmienia zmienia się, ale wcale nie jest zbyt chude. Mleko kobiecie zawiera tyle tłuszczu, ile powinno przyjmować dziecko w okresie karmienia.

Wady i zalety mleka Bebiko

Niestety nie wszystkie kobiety mogą karmić piersią, tak długo, jak by chciały. Alternatywą dla mleka matki jest mleko modyfikowane, które w składzie jest zbliżone do składu tego naturalnego. Do zalet karmienia mlekiem modyfikowanym przede wszystkim zalicza się możliwość podzielenia się tym obowiązkiem z partnerem. Kolejną zaletą jest większa szansa nawiązania relacji ojca z dzieckiem. Ponadto, nie jest prawdą, że mleko Bebiko powoduje alergię u niemowląt. W wielu przypadkach jest ona jedynie chwilowa. Mleko modyfikowane może jednak wywoływać kolki jelitowe oraz trudności z wypróżnianiem. Na takie dolegliwości najlepszy jest koper włoski czy też rumianek.

Dokarmianie modyfikowanym mlekiem Bebiko

Rozpoczęcie podawania mleka modyfikowanego niemowlęciu powinno następować stopniowo. Dokarmianie dziecka butelką często ma niekorzystny wpływ na przebieg karmienia piersią, ponieważ zmniejsza się ilość wydzielanego mleka, które z czasem zanika. Bardzo ważne jest, by mama, która zdecyduje się na dokarmianie dziecka mlekiem modyfikowanym, wybrała te właściwe mieszanki przeznaczone dla maluszka w odpowiednim wieku. Mleko Bebiko to starannie wyselekcjonowane produkty, cechujące się bezpiecznym składem. Dzięki profesjonalnym twórcom marki, mleko można z powodzeniem wprowadzać do codziennej diety naszego malucha.

[Głosów:0    Średnia:0/5]