Mezoterapia to szereg zabiegów pozwalających na dostarczenie do głębszych warstw skóry koktajlu odżywczego składającego się z różnorodnych witamin, minerałów, a także innych substancji poprawiających jej stan. Najczęściej kojarzone są one z wykorzystaniem igieł, ale również w gabinetach medycyny estetycznej skorzystać można z mezoterapii bezigłowej.

Mezoterapią bezigłową nazywa się innowacyjny zabieg stanowiący alternatywę dla mezoterapii igłowej. Technologia, na której bazuje mezoterapia bezigłowa, pozwala na wprowadzenie substancji odżywczych pod skórę bez konieczności używania igieł, wobec tego podczas zabiegu nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry, a tym samym nie pojawiają się związane z tym możliwe skutki uboczne. To powoduje, że jest to metoda bezinwazyjna, która jest też najlepszym wyborem dla osób unikających igieł.

Na czym polega mezoterapia bezigłowa?

Wprowadzenie substancji odżywczych pod skórę podczas zabiegów mezoterapii bezigłowej polega przede wszystkim na wykorzystaniu zjawisk elektroporacji i elektroforezy. Elektroporacja bazuje na emitowaniu krótkich impulsów napięcia elektrycznego, które poprzez oddziaływanie na komórki zwiększa przepuszczalność skóry, co przekłada się na efektywność terapii. Z kolei elektroforeza jest zjawiskiem polegającym na przenoszeniu substancji jonowych przez skórę podczas transportu prądu. Gdy zjawiska te zachodzą jednocześnie, wówczas możliwe jest uzyskanie najwyższej głębokości penetracji skóry przez substancje aktywne.

Zabiegi mezoterapii bezigłowej mogą być stosowane zarówno na twarz, jak i na ciało. Wykorzystują różnego rodzaju preparaty, które stanowią mieszaniny odżywczych i regenerujących składników, między innymi kwasu hialuronowego, kofeiny, witamin i minerałów, wyciągów roślinnych.

Wskazania do mezoterapii bezigłowej:

  • ujędrnienie skóry i poprawa jej sprężystości
  • korekta istniejących już zmarszczek
  • zapobieganie powstawaniu zmarszczek
  • redukcja nadmiernej tkanki tłuszczowej
  • modelowanie twarzy i sylwetki
  • poprawa nawilżenia i odżywienie skóry
  • zredukowanie cellulitu oraz rozstępów

Aby uzyskać pożądany efekt, konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów mezoterapii bezigłowej, których liczba dobierana jest w zależności od stanu skóry oraz potrzeb pacjentki gabinetu medycyny estetycznej.

Więcej informacji dotyczących mezoterapii bezigłowej można znaleźć na stronie internetowej: www.dermatologkielce.com.pl/mezoterapia-beziglowa/

[Głosów:2    Średnia:5/5]