Masaż w salonie czy w domu? Czy warto kupić przyrząd do masażu?

Właściwie wykonany masaż odpręża, wzmacnia mięśnie, leczy schorzenia kręgosłupa, a nawet powoduje, że włosy na naszej głowie rosną szybciej, dzięki pobudzeniu ich cebulek do wzrostu. W sklepach do nabycia są urządzenia służące do masażu w warunkach domowych. Czy warto skorzystać z takiej oferty? Jaki masażer kupić?

Masażery domowe

Wiele firm ma w swojej ofercie masażery domowe na sprzedaż. Są to różnego rodzaju urządzenia, które mogą masować różne części ciała. Tradycyjny masażer domowy przypomina swoim kształtem słuchawkę prysznicową. Ma wygodną, wyprofilowaną ergonomicznie rączkę i okrągłą główkę masującą. Wykorzystuje ona technikę podczerwieni do uzyskania pożądanych efektów. Nie należy jednak łudzić się tym, że takie masażery przynoszą identyczne skutki jak tradycyjny masaż, któremu można poddać się w gabinetach. Dlatego, jeśli zależy nam na dogłębnych, leczniczych efektach, powinniśmy wybrać się do renomowanego salonu. Kiedy osobiście zamawiałam dla siebie thai massage warsaw, czyli moja dzielnica, miał mnóstwo miejsc z taką ofertą.

Jak wybrać dobry masażer?

Aby kupić dobry masażer do użytku domowego, powinniśmy odpowiedzieć na pytanie – co tak właściwie chcemy nim masować. Większość masażerów została wyprodukowana i zaprojektowana z myślą o rzeźbieniu różnych części ciała, np. brzucha, pośladków czy ud i ramion. Dobre masażery wyposażone są w odpowiednio dobrane końcówki masujące, z których najlepsze są w stanie wykonać nawet 2500 obrotów na minutę.

Końcówki te mogą być różne, a ich wybór dostosowany powinien być do tego, jakie części ciała będziemy głównie masować.

Przy zakupie znaczenie ma także cena masażera. Urządzenia kosztujące zaledwie w granicach 100 zł nie będą solidnym, domowym aparatem do masażu. Ten powinien kosztować co najmniej kilkaset złotych. W parze z ceną idzie wyższa jakość wykonania sprzętu. Urządzenie z wyższej półki będzie bezpieczne i skuteczne w użyciu, o ile będziemy je stosować regularnie i systematycznie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]