Zaszczepienie w dziecku muzycznego bakcyla to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz mu podarować już w dzieciństwie. I nie ma w tym żadnego znaczenia, że ty jako rodzic, muzycznego talentu raczej nie posiadasz. Nic nie stoi na przeszkodzie do poznania muzycznego świata! Zabawki muzyczne mogą okazać się doskonałą zabawą, a próby tworzenia własnej melodii sprawią twojemu dziecku nie tylko ogromną radość, ale także satysfakcję. Już od najmłodszych lat swojej pociechy, zacznij budować zainteresowania i rozwijać jego talenty przy pomocy odpowiednich zabawek.

Kiedy podarować dziecku pierwszą zabawkę muzyczną?

Niektóre dzieci wykazują zainteresowanie muzyką już od pierwszych miesięcy swojego życia. W jaki sposób? Są niezwykle zaintrygowane śpiewem rodziców, wyjątkowo skupiają się w trakcie odtwarzanych piosenek i lubią szczególnie zabawki, które wydają różne dźwięki lub melodyjki. Pierwsze zabawki muzyczne są przeznaczone dla dzieci już od 6 miesiąca życia. Stanowią one jedne z najbardziej edukacyjnych zabawek dla dzieci. Doskonale rozwijają zmysł słuchu dziecka i stymulują poczucie rytmu. Przy opisie zabawek muzycznych producenci zazwyczaj podają wiek dziecka, od którego dany produkt przeznaczony jest do zabawy. Muzyczny instrument dopasowany do wieku i możliwości dziecka, może sprawić, iż z twojej pociechy wyrośnie mały Chopin! Ważną rzeczą jest dokładne sprawdzenie czy wybrana zabawka jest w pełni bezpieczna dla malucha – nie zawiera małych elementów, które mogą zostać połknięte czy ostrych brzegów, które mogą dziecko skaleczyć.

Jaką zabawkę muzyczną wybrać?

Większość rodziców rezygnuje z zakupu zabawek muzycznych z obawy przed hałasem, który może być dla nich dość uciążliwy… Jednak odpowiednio dobrane zabawki czy instrumenty mogą okazać się całkiem przyjemne dla ucha nie tylko dla dziecka, ale także i jego rodziców. Dla maluchów szczególnie polecane są keyboardy i małe pianina w formie stolików. Tego typu zabawki posiadają zazwyczaj tylko kilka przycisków z dźwiękami i dodatkowe elementy w postaci mikrofonu, obracających się kółeczek czy lusterek zachęcających dziecko do użycia instrumentu. Ostatnim hitem wśród zabawek muzycznych dla maluchów są grające maty edukacyjne. Dziecko chodząc lub dopiero co raczkując po macie, sprawia że wydawane są różnorodne dźwięki, bądź też dłuższe melodyjki. Dla dzieci nieco starszych polecane są zabawkowe flety, bębenki lub trąbki. Nie dość, że przypominają prawdziwe „dorosłe” instrumenty, to jeszcze sprawiają dzieciom wiele radości i zapewniają świetną zabawę! Oprócz pojedynczych instrumentów, producenci zabawek proponują także specjalne zestawy, składające się z kilku elementów. I tak, w skład zestawu może wchodzić tamburyn, harmonijka, cymbałki i kastaniety. Dzięki temu twoje dziecko ma możliwość poznać dźwięki wielu instrumentów naraz i nauczyć się grać na kilku z nich.

Muzyczne zabawki mogą być świetnym prezentem na urodziny dziecka, które posłużą im do zabawy przez wiele lat, stale rozwijając zmysł muzyczny dziecka, myślenie słuchowe oraz wyjątkowy talent!

Źródło: Manito – Deskorolki dla dzieci

[Głosów:1    Średnia:5/5]