Mały biznes - od czego zacząć?

Jeśli masz ochotę na mały biznes, ale nie wiesz od czego zacząć, to znalazłeś się w dobry miejscu. Nie wszyscy są stworzeni do pracy etatowej, podczas której niesympatyczny szef mówi co robić, poprawia, doradza, a jak to czasami także bywa zastrasza. Niektórzy wolą być panami własnego losu, czuć się niezależnie, sami chcą decydować o godzinach pracy i zarabiać w zależności od tego, jak bardzo się starali. Wykonywanie pracy na własny rachunek ma też wiele minusów. Po pierwsze sam musisz opłacać swoje składki i rozliczać swoje dochody. Po drugie istnieje spore ryzyko, że mały biznes nie sprawdzi się na rynku, z powodu niskiego popytu na świadczone usługi. Dodatkowo, aby rozkręcić firmę musisz dysponować kapitałem początkowym. W obecnych czasach Unia Europejska wspomaga przedsiębiorców kwotami pieniężnymi, za które można zakupić potrzebne sprzęty. Otrzymanie takiego kapitału wiąże się jednak z pisaniem biznesplanu i spędzeniem niejednej godziny nad papierami. Istnieje też ryzyko, że przygotowany biznesplan nie spotka się z wymaganiami komisji i pieniądze nie zostaną przyznane. Jeśli jednak owe trudności Cię nie przerażają, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć zabawę w przedsiębiorcę już od jutra. Polski rząd również stara się wyjść naprzeciw potrzebom polskich przedsiębiorców, ułatwiając im prowadzenie firmy na początku. Chodzi o składki, które przez dwa lata są obniżone. Od 2019 roku wprowadzono też okres 6 miesięcy, w którym przyszły przedsiębiorca opłacać będzie tylko składkę zdrowotną. To duża pomoc ze strony państwa.
Jeżeli już zadecydowałeś, że mały biznes to coś dla Ciebie, zastanów się dokładnie nad tym, co chcesz robić. Sprzedać swoje talenty można na wiele sposobów. Na przykład, jeśli umiesz szydełkować lub robić na drutach, to możesz otworzyć sklepik internetowy, w którym będziesz sprzedawać swoje towary. Bardzo dużą popularnością w ostatnich czasach cieszą się też plecione ze sznurków makramy, alb koszyczki, dywany, a także nakrycia na łóżka z bobbinów. Swoje artystyczne talenty możesz również przejawiać w robieniu akcesoriów do kuchni z gliny, albo figurek z masy solnej. Możesz też sprzedawać uszyte przez siebie kołdry, ubrania, a nawet popularne w ostatnich czasach lalki i krasnale norweskie. Pomysłem na mały biznes będzie też biuro rachunkowe albo przydomowy warsztat samochodowy. Jeżeli jesteś typem czyściocha, to może warto pomyśleć nad firmą sprzątającą? Znając dobrze język obcy możesz zacząć udzielać korepetycji i w ten sposób zarabiać. Możesz też zakupić frezarkę i wycinać noże bądź drewniane aniołki. Jeśli lubisz stare meble, to świetnym rozwiązaniem będzie praca jako konserwator. Dając im drugie życie możesz zarobić sporo pieniędzy. Obecnie wiele osób urządza swoje mieszkania na styl retro i potrzebuje takich mebli.
Sam widzisz, że pomysłów na mały biznes jest wiele. Potrzeba jednak oddania temu, co się robi i samozaparcia. Prowadzenie własnej firmy nie jest czynnością łatwą, ale jeśli to się uda to może przynieść wiele korzyści.

http://www.sebby.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]