Ciąża to kilka miesięcy w życiu kobiety i całej rodziny, podczas których wszystko się zmienia – zarówno nasze nastawienie do życia, postrzeganie partnera, jak i kobiece ciało. Ten okres oczekiwania to ważne chwile, które nigdy nie wrócą w taki sam sposób. I tak jak wielką popularnością cieszą się sesje ślubne, pierwszokomunijne czy nawet dziecięce, to coraz bardziej modne stają się również zdjęcia brzuszków. To zdecydowanie bardzo prywatna i intymna sesja, dlatego właśnie najwięcej pań decyduje się na nią w gronie najbliższych – partnera czy starszego dziecka.

Kadry osobiste

Modna sesja ciążowa to doskonała okazja nie tylko do tego, by uwiecznić zmieniające się ciało i moment oczekiwania na przyjście nowego członka rodziny. Ten czas radości i wielkiej zmiany to idealna przestrzeń, by zrobić nieraz bardzo intymne zdjęcia, które łączą pary we wspólnym przeżywaniu. Pod każdym względem fotografowie są bardzo otwarci na pomysły młodych rodziców i z duża empatią podchodzą do całej sesji – wszak najważniejsza jest młoda mama, jej komfort i klimat, który sprawi, że będzie czuła się i wyglądała pięknie.

Najlepszy moment

Specjaliści doradzają, by na sesję brzuszkową wybrać okres 6-8 miesiąca ciąży, ponieważ wtedy zazwyczaj kobieta jeszcze czuje się dobrze, a brzuszek jest już wystarczająco duży, by zachwycać na zdjęciach. Warto też mieć pomysł na fotografie. Są pary, które decydują się na bardzo intymne zdjęcia w sypialni – niemalże nago lub też w otoczeniu tiulowych szali. Są również tacy, którzy na scenerię wybierają park, basen czy też plażę. Wtedy oczywiście zdjęcia pozbawione są dużej intymności, ale również mogą mieć ciekawy klimat i zupełnie inne aranżacje. W takich warunkach świetnie wychodzi sesja rodzinna, do której zaprosić można na przykład dziadków czy też starsze rodzeństwo.

Wybór scenerii staje się niejako sprawą drugorzędną, ponieważ to młoda mama ma się czuć najlepiej. Fotograf i partner są od tego, by spełniać życzenia i tworzyć niesamowity klimat. Wtedy na zdjęciach kobieta jest uśmiechnięta, seksowna i zadowolona ze swojego odmiennego, jakże wyjątkowego stanu.

Profesjonaliści zalecają paniom delikatny makijaż, naturalna fryzuję i kilka zestawów garderoby. Warto te wszystkie elementy przedyskutować najpierw z fotografem, by efekt na zdjęciu był taki, jakiego oczekujemy. Oczywiście warto wyeksponować brzuszek, ale rodzice często przynoszą różnego rodzaju akcesoria takie jak zdjęcia USG, małe buciki czy też smoczek. Takie gadżety dają niesamowitego klimatu całej sesji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]