Lego Friends i nie tylko, czyli klocki, które kochają dzieci

Zabawa klockami rozwija dziecięcą kreatywność, pozytywnie wpływa na sprawność małych rączek oraz dostarcza wiele godzin wspaniałej zabawy. Dziewczynki chętnie sięgają po Lego Friends, natomiast chłopcy wolą zestawy Lego z pojazdami lub figurkami superbohaterów. Poznaj klocki Lego, które są odpowiednie na prezent dla dzieci w różnym wieku.

  1. Lego Friends – seria dla dziewczynek
  2. Lego City – scenki z miejskiej dżungli
  3. Lego Duplo – pierwsze klocki dla maluchów

Po klocki Lego mogą sięgać już 2-letnie dzieci. Zestawy są dopasowane do wieku i zainteresowań różnych pociech, a serie z popularnych filmów podobają się nawet dorosłym. Oto 3 rodzaje klocków Lego, które warto wręczyć pociechom.

  1. Lego Friends – seria dla dziewczynek

Klocki Lego Friends stworzono z myślą o dziewczynkach. Zanim powstały, budowanie z duńskich klocków postrzegano jako typowo chłopięcą zabawę. Dzięki Lego Friends, po klocki sięgnęły również rówieśniczki chłopców. Zestawy są utrzymane w dziewczęcej, pastelowej kolorystyce, a w ich skład wchodzą figurki-laleczki oraz elementy do budowy domków, mebli itp. Do zestawów Lego dla dziewczynek dołączone są również akcesoria w postaci kwiatków, naczyń kuchennych i dekoracji do domków. Ze względu na to, że budynki z zestawów dla dziewczynek mają otwartą konstrukcję, można bawić się w ich wnętrzu i odgrywać scenki.

  1. Lego City – scenki z miejskiej dżungli

Zestawy Lego City podobają się i chłopcom, i dziewczynkom. Znajdzie się wśród nich komplety do budowy różnych pojazdów i architektury miejskiej. Lego City pozwala inscenizować sytuacje, które mają miejsce w miastach całego świata. W mieście, zbudowanym z klocków, dzieci gaszą pożary, jeżdżą karetkami do wypadków oraz nadzorują działanie kolei. Dodatkowo wśród klocków Lego City znajdzie się zestawy, które przybliżają życie naukowców w rejonie Arktyki, badaczy morskich głębin lub wulkanologów. Dzięki takim zestawom, w dzieciach rozbudza się ciekawość świata i zainteresowanie nauką.

  1. Lego Duplo – pierwsze klocki dla maluchów

Małe dzieci chętnie sięgają po klocki, które są dostosowane do ich umiejętności. Zbyt rozbudowane zestawy zniechęcają do zabawy z powodu wysokiego poziomu trudności, a małe elementy mogą zostać połknięte przez dzieci w wieku 2-3 lat. Lego Duplo to zestawy składające się z dużych części. W ich skład wchodzi niewiele elementów, a sposób łączenia klocków jest prosty. Maluchy ćwiczą rączki, budując z Lego Duplo i przygotowują się do układania skomplikowanych zestawów w przyszłości. Pierwsze klocki Lego Duplo można wręczyć dzieciom, które ukończyły 18 miesięcy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]