Laser w stomatologii staje się coraz bardziej popularnym narzędziem. Lekarze cenią go nie tylko za niepodważalną precyzję, lecz także inne możliwości. Jedną z najbardziej innowacyjnych jest wykorzystanie lasera do wybielania uśmiechu, które kryje w sobie jeszcze wiele tajemnic. Co warto wiedzieć?

  1. Po pierwsze: skuteczność

Wybielanie laserowe jest dużo bardziej skuteczne od metod tradycyjnych. Nie tylko rozjaśnia zęby nawet o kilka (do 10!) odcieni, lecz także może usunąć trwałe przebarwienia i plamy na zębach. Picie kawy i herbaty, a także palenie papierosów nie musi odciskać trwałego piętna na naszym uśmiechu.

  1. Po drugie: krótki czas zabiegu

Przede wszystkim – wystarczy jedna sesja, aby uzyskać satysfakcjonujący finalny efekt. Podczas gdy wybielanie lampą w gabinecie dentystycznym zajmuje ok. 1,5 godziny, a metoda nakładkowa nawet 14 dni, wybielanie laserowe to tylko godzina.

  1. Po trzecie: przygotowanie do zabiegu

Przed przystąpieniem do przeprowadzenia zabiegu laserowego wybielania zębów, należy przygotować na to stan zdrowia jamy ustnej. Wszelkie ubytki powinny zostać wyleczone, a kamień nazębny usunięty. Jeśli posiadane wypełnienia są nieszczelne, powinno się je uszczelnić lub wymienić na nowe. W przeciwnym razie, substancje wybielające nakładane przed użyciem lasera, mogłyby przedostać się do miazgi zęba i podrażnić ją.

  1. Po czwarte: długotrwały efekt

Zaraz po zabiegu, warto stosować dietę z białymi produktami, ponieważ świeżo wybielone zęby mogą być szczególnie podatne na przebarwienia. Należy zatem unikać kawy, napojów typu cola, warzyw i owoców zawierających silne barwniki, np. pomidory i buraki. Warto przeczekać czas całkowitej stabilizacji, który trwa kilkanaście dni. Efekt wybielania natomiast widoczny jest od razu po zabiegu. Jeśli tylko Pacjent będzie stosował się do zaleceń lekarza specjalisty, wybielony laserowo uśmiech może trwać aż 2 lata. Warto w tym czasie często odwiedzać stomatologa i kontrolować stan zdrowia jamy ustnej, usuwać gromadzący się kamień nazębny i stosować się do wszelkich zaleceń lekarza.

  1. Po piąte: bezpieczeństwo

Zabieg laserowego wybielania zębów należy nie tylko do skutecznych, ale także bezpiecznych. Środek wybielający, który jest nakładany na zębie, zostaje aktywowany przez laser niemal natychmiast. Dzięki temu, nie zalega długo na zębach, nie przenika do tkanek miękkich i nie podrażnia ich. El sam w sobie ma funkcje ochronne – dzięki niemu, pod wpływem działania lasera zęby nie przegrzewają się i nie bolą.

Nowoczesna stomatologia oferuje coraz bardziej innowacyjne rozwiązania niemal na każdym etapie leczenia. Sprzęt, o którym nawet nie śnili nasi dziadkowie znalazł swoje miejsce w gabinetach dentystycznych i pozostał w nich już na dobre. I bardzo dobrze! Dzięki laserowi, wybielanie zębów stało się szybkie, proste i bezpieczne.

Artykuł powstał przy współpracy specjalistów z Kliniki Implantologii i Stomatolgii Estetycznej Borczyk.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]