Kosmetyki dla mężczyzny

W dzisiejszych czasach nie tylko domeną kobiet jest spędzanie wielu godzin w łazience. Obecnie również mężczyźni spędzają coraz więcej czasu przed lustrem. Nic w tym dziwnego, ponieważ media już od długiego czasu promują nie tylko kobiece kanony piękna, ale również męskie. Jakie zabiegi mężczyzna wykonuje i jakich środków używa?

Włosy

Dla wielu mężczyzn fryzura ma bardzo duże znacznie. Moda na potargane włosy pozostawione w nieładzie odeszła w niepamięć. Obecnie królują mocno wystylizowane fryzury, których ułożenie bardzo często zabiera wiele czasu. Do tego używane są specjalne żele i gumy do włosów. Niekiedy mężczyźni korzystają również z lakierów do włosów. Tego typu kosmetyków męskich pojawia się w drogeriach coraz więcej. Wybór jest naprawdę duży i można go dostosować do własnej kieszeni. Oczywiście nawet najlepiej ułożone włosy nie zrobią wrażenia, kiedy nie będą umyte. Szamponów dla mężczyzn jest naprawdę wiele. Oprócz zwykłych i przeciwłupieżowych, dostępne są również takie, które niwelują siwy kolor.

Twarz

Tutaj oczywiście na pierwszym miejscu są wszystkie kosmetyki związane z goleniem, a więc pianki, żele, kremy łagodzące, itd. Warto zauważyć jednak, że choć zarost jest modny, to również on nie jest pozostawiony sam sobie, zazwyczaj podlega męskiej dyscyplinie i jest odpowiednio przycinany. Kolejne kosmetyki to kremy do twarzy. Choć niewielu mężczyzn się przyznaje, to wielu z nich korzysta. A czy makijaż w roli męskiej też występuje? Jak najbardziej i nie mówimy tutaj o branży modelingu. Tak, mężczyźni również robią make up. Niekiedy to jest tylko wyrównanie kolorytu twarzy, podkreślenie brwi. Jednak akurat w tym przypadku nie ma typowo kosmetyków dla mężczyzn, więc wykorzystywane są te dla kobiet.

Ciało

Według sondaży, najczęściej kupowanym kosmetykiem dla mężczyzn jest żel pod prysznic. Ich rodzajów jest całe mnóstwo. Od bezzapachowych po perfumowane, naturalne, z peelingiem, do wyboru do koloru. Drugim są perfumy. W drogeriach i perfumeriach znaleźć można wiele męskich zapachów, w różnych cenach, od najtańszych wód perfumowanych po naprawdę drogie, oryginalne perfumy.

http://www.olmik.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]