Koń na biegunach – idealny prezent pod choinkę

W okresie zimowym nasze maluchy od pierwszych dni grudnia nie mogą doczekać się Świąt Bożego Narodzenia. Już od najdawniejszych czasów dzieci znajdują różne klocki, lalki czy konie na biegunach.

Ten ostatni jest znany od bardzo dawna. Powstał najprawdopodobniej w Ameryce Północnej i składał się ze sztywnego korpusu i drewnianych desek imitujących płozy. Dzięki temu na takim koniku na biegunach można siedzieć, bujać się i prowadzać go. Obecnie można znaleźć wiele rodzajów tej zabawki o różnym kształcie, niekoniecznie w kształcie kucyka. W okresie świątecznym zabawka bije rekordy popularności. To idealny prezent na każdą okazję, który powinien ucieszyć wszystkie dzieci. Obecnie w sklepach z zabawkami jest ogromny wybór koni na biegunach. Jaki model wybrać i co mieć na uwadze przy wyborze?

Jak wybrać konia na biegunach dla swojego malucha?

Każdą zabawkę dla naszego dziecka powinniśmy wybierać tak, aby były dostosowane do jego wieku. Konie na biegunach tworzone są z myślą o 4 czy 5 letnich dzieciach, jednak na rynku można zauważyć już modele, które dedykowane są mniejszym szkrabom. Maluchy muszą już stabilnie siedzieć, aby mogły bezpiecznie bawić się na bujaku. Niektóre modele posiadają specjalne oparcie, które chroni malucha. Musi on czuć się przede wszystkim bezpiecznie oraz komfortowo. Tego typu zabawka dba o prawidłowy rozwój dziecka oraz pomaga w wypracowaniu dobrej stabilizacji i równowagi. Warto również zwrócić uwagę, by posiadał atest dopuszczenia do handlu na terenie Europy, czyli CE. Wybierz konika na biegunach dla Twojego malucha http://neneko.pl/konie-na-biegunach-bujaki-c122.

Nowa odsłona koni na biegunach

Co może być zaskakujący, to fakt, że konik na biegunach nie musi być wyłącznie w kształcie kucyka. Jeszcze poprzednie pokolenia pamiętają, iż najlepsze zabawki z dzieciństwa był tworzony przez ojca czy dziadka i dawany tylko na wyjątkowe okazje. Obecnie na półkach sklepowych można znaleźć wiele modeli koników na biegunach. Możesz wybrać bujaki o tradycyjnym kształcie, ale finezyjnym wzorze w kwiaty, gwiazdki, plastikowe czy pluszowe. Modele dla mniejszych dzieci przypominają pszczółki, owieczki oraz postaci z bajek. Warto wybrać konie na biegunach, które są interaktywne i wydają dźwięki. Wszystkie wykonane są z ogromną precyzją i zachowaniem nawet najmniejszych szczegółów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]