Kocyk dzianinowy czy bawełniany

Jakie wybrać kocyk dla dziecka, by był miękki, przyjemny i służył na dłużej?

Nie warto kupować kocyka dziecięcego pod wpływem impulsu bądź opierając się tylko i wyłącznie na ładnym wzornictwie.  Lepiej od razu zdecydować się na materiał najwyższej jakości, odpowiedni rozmiar, a także miękkość i elastyczność, która sprawi, że dziecko z przyjemnością będzie korzystało ze swojego kocyka. 

Podpowiadamy, jak wybrać taki kocyk, który posłuży na dłużej, a jednocześnie nie straci swoich najważniejszych właściwości. Wybierz kocyk na lata, który pokochacie wspólnie. W przyszłości będzie się Wam kojarzył z tymi najpiękniejszymi pierwszymi wspólnymi chwilami.

Miękki i elastyczny

Idealny kocyk dla dzieci powinien być wyjątkowo miękki i elastyczny. Nawet po wielu praniach. Dzieci uwielbiają przytulać się do rzeczy przyjemnych w dotyku. Tym samym miękkość kocyka powinna być jednym z podstawowych kryteriów wyboru.

Jaka jest jeszcze jedna ważna właściwość kocyka? Jego elastyczność. Dzięki niemu możliwe będzie otulenie dziecka w każdych warunkach, co jest niezwykle istotne przy niemowlakach.

By kocyk był miękki i elastyczny powinien być uszyty z tkaniny dobrej jakości. Tylko wtedy, nawet po dłuższym użytkowaniu będzie miękki i przyjemny w dotyku.

Odpowiedni rozmiar

Jaki rozmiar wybrać? Z pewnością większy niż ten najmniejszy z możliwych. Na etapie kupowania warto wybrać taki typ kocyka, który posłuży dziecku na kilka lat. Nie bez powodu popularnym wymiarem jest 75 × 100. Łatwo się go używa w łóżku, nosidełku, a jednocześnie jest on na tyle duży, że można nim przykryć także dwulatka bądź trzylatka.

Dla noworodków często wybierane są rozmiary 65 × 75 cm, jest on wygodny do używania w małych wózkach — gondolach i nosidełkach.

Bawełna, czy dzianina?

To, z czego uszyty jest kocyk jest niezwykle ważne. W zależności od wyboru tkaniny bądź dzianiny kocyk będzie cechował się innymi właściwościami, jak i jakością.

Polecamy kupno bawełnianego kocyka, który jest miękki, elastyczny i trwały. Tkaniny z natury są trwalsze i nie wyciągają się, dzięki czemu kocyk zachowa swój kształt. W przypadku dzianin rozciągnięcie jest o wiele łatwiejsze, dlatego warto postawić na bawełnę.

W https://colorstories.pl/ znajdziesz między innymi bogaty wybór kocyków dla dzieci. W tym kocyki bambusowe, bawełniane, welurowe, czy na zimę. Same kocyki bawełniane dostępne są w 3 wersjach: góralskiej, klasycznej i z polarem. Kocyki te są miękkie, świetnie regulują temperaturę, a także są naturalne i antyalergiczne.

Warto poświęcić nieco czasu na wybór idealnego kocyka dla dziecka. Takiego, który będzie służył przez kilka lat, a jednocześnie dalej cieszył miękkością i wyjątkową jakością.

[Głosów:0    Średnia:0/5]