Nić dentystyczna – równie ważna jak szczoteczka
Przez wiele osób nieużywana lub nieznana, a jej regularne stosowanie jest niezbędne dla profilaktyki próchnicy. Nić do przestrzeni międzyzębowych z fluorem dostępna jest w każdej drogerii czy aptece. Oczywiście o instrukcję jak należy jej stosować możemy poprosić swojego dentystę. Na początku posługiwanie się nią będzie nieco kłopotliwe, ale z czasem nasze umiejętności manualne się poprawią na tyle, że nitkowanie stanie się czynnością rutynową. Powinniśmy używać nici raz dziennie, wieczorem po szczotkowaniu zębów, by wizyty kontrolne stały się tylko formalnością!

Niesteroidowe leki przeciwzapalne
Jest to najpowszechniejsza grupa leków przeciwbólowych, do której należą m.in aspiryna oraz ibuprofen. Są one stosowane nie tylko w celu zwalczania bólu, ale mają również działanie przeciwzapalne oraz antyagregacyjne(czyli upośledzają proces krzepnięcia krwi). Zastosowanie mają np po urazach, drobnych zabiegach oraz w leczeniu objawowym np. grypy. Te najbardziej popularne są dostępne bez recepty jednak trzeba wiedzieć, że ich regularne przyjmowanie wymaga osłonowego dla żołądka przyjmowania leków neutralizujących ich kwaśny odczyn (np. Omeprazol).

Łuszczyca
Jest to niezakaźna choroba skóry, która ma podłoże genetyczne. Do jej objawów zalicza się złuszczające się wykwity grudkowe występujące na skórze głowy, dłoniach, w okolicy kolan, łokci. Zmiany zanikając nie pozostawiają trwałych śladów. Najgroźniejszą odmianą choroby jest łuszczyca stawowa, która może doprowadzić do narastających trudności w poruszaniu się.

http://www.longtimebeauty.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]