Kiedy warto kupić elektroniczną nianię

Elektroniczna niania składa się z urządzenia z mikrofonem, które należy ustawić w pokoju dziecka, oraz z odbiornika. Dzięki niemu rodzice słyszą wszelkie dźwięki rejestrowane przez mikrofon. Niektóre urządzenia są wyposażone w monitor dźwięku z czujnikiem ruchu lub kamerę wideo.

Kto powinien kupić elektroniczną nianię?

  1. Nianie elektroniczne to dobry wybór dla osób, których dziecko urodziło się jako wcześniak. Dzięki urządzeniu będą miały pewność, że nic niepokojącego się nie dzieje.
  2. Warto zainwestować w zakup niani z odbiornikiem, jeśli w rodzinie występowały przypadki nagłej śmierci łóżeczkowej bądź się jej obawiamy. W tej sytuacji należy rozważyć zakup elektronicznej niani z funkcją monitora oddechu. Jest wyposażona w czujniki ruchu, które włączają ostrzeżenie dźwiękowe po 15 sekundach bez zarejestrowania ruchu.
  3. Zakup elektronicznej niani powinni rozważyć rodzice, którzy mają duży dom. Urządzenie przyda się także, kiedy domownicy często przebywają poza domem, np. na tarasie lub w ogrodzie. Odbiornik będzie emitował dźwięki pojawiające się w pokoju dziecka na odległość. Warto zwrócić uwagę na zasięg urządzenia.
  4. Urządzenie rejestrujące dźwięki warto zainstalować także wtedy, gdy dziecko ma pokój znacznie oddalony od sypialni rodziców.
  5. Niania elektroniczna to dobry wybór dla osób pracujących w domu. Dzięki niej nie muszą odrywać się od pracy i słyszą, co dzieje się u w pokoju dziecka nawet po zamknięciu drzwi lub w trakcie prowadzenia rozmowy telefonicznej.
  6. Urządzenie warto kupić także w przypadku posiadania kilkorga dzieci. W trakcie zabawy ze starszym synem lub córką można kontrolować sytuację w pokoju młodszego dziecka.
  7. Niania sprawdzi się także podczas wizyty znajomych, w czasie której dziecko zostaje w swoim pokoju.

Niania z funkcją wideo – kiedy warto ją kupić?

Niania z rejestratorem obrazu pozwala uniknąć niepotrzebnej paniki na niejednoznaczny dźwięk dobiegający z pokoju dziecka. Wystarczy spojrzeć na ekran, aby sprawdzić czy nie dzieje się nic niepokojącego. Niania z odbiornikiem wideo to przydatne urządzenie, jeśli rodzice chcą nauczyć malucha samodzielnego zasypiania. Wykorzystując kamerę, mogą szybko uspokoić dziecko bez konieczności wizyty w jego pokoju. Ponadto widzą, czy dziecko nie ma problemów z zaśnięciem i czy nie zrzuciło kołdry bądź np. przykryło się całe, razem z głową, co może utrudniać oddychanie. Niania z funkcją wideo będzie przydatna także wtedy, gdy pociecha zostaje z opiekunką. Dzięki urządzeniu rodzice mogą kontrolować to, co dzieje się w domu podczas ich nieobecności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]