Kiedy sama zostanę rodzicem.

No i stało się, test ciążowy pokazał dwie kreski. Miesiączka spóźnia się ponad dwa tygodnie, wizyta u ginekologa za tydzień. Lekarz potwierdza, gratuluję jest Pani w ciąży. Tobie cały świat się zawala, nie wiesz co masz robić. Być może szkołę kończysz, dopiero zaczęłaś studia albo wymarzoną pracę. Co teraz, od czego zacząć? Może najpierw warto poinformować przyszłych dziadków o ich nowej roli?

Więc jak powiedzieć rodzicom o ciąży? To zależy od wielu czynników. Głównym jednak z nich jest to jakie masz z nimi relacje. Drugim ważnym czynnikiem jest to w jakim okresie twojego życia ciąża się pojawia.

1) Jesteś już dorosła, lecz jeszcze się uczysz. Warto wtedy zadbać o spokój, dobry obiad, oraz o to aby partner był przy Tobie. Na spokojnie po jedzeniu, to ważne ponieważ jedzenie powoduje w naszym ciele rozluźnienie, powiedzieć o ciąży. Następnie przedstawić jakie plany z ciążą wiążecie oraz w jaki sposób możesz skończyć szkołę. Poprosić o pomoc w wychowaniu.

2) Kiedy jesteś na studiach. Wielu naprawdę wielu studentów dziennych w Polsce studiuje, mając małe dziecko i mieszkając w akademiku. Tutaj na pewno przyda się rozmowa w cztery oczy. Podobnie jak w przypadku szkoły, warto zapewnić rodziców o planowaniu skończenia uczelni, być może zamieszkać z dzieckiem na stancji a wtedy alternatywą będą studia zaoczne. Grunt aby rodzice czuli, że mają do czynienia już z dorosłymi dziećmi.

3) Kiedy już pracujesz. W naszym społeczeństwie „normalne” jest, że jak zaczynasz pracę, masz partnera to kolejnym etapem w życiu człowieka będzie ślub lub dziecko. Rodzice na pewno ucieszą na tą wieść, że zostaną dziadkami, a Mama zapewne sama wyjdzie z inicjatywą pomocy.

Jak widać rodzice dają radę przyjąć nawet tak szokującą wiadomość jak ciąża swojego dziecka. Jednak aby tak było warto dbać o relacje z rodzicami całe swoje życie, ponieważ ma się ich tylko jednych. Wychowali nas najlepiej jak potrafili, więc i my teraz pokażmy, że są dla nas ważni rozmawiając z nimi w cztery oczy o tak ważnych nowinach jak ciąża.

http://www.bezpresji.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]