Rodzice małych dzieci mają szczęście! Nie tylko z powodu małej buźki witającej ich uśmiechem każdego dnia. Również z powodu stosunkowo łatwego żywienia maluchów, dzięki dostępności gotowych produktów, takich jak kaszki w proszku, kaszki w słoiczkach, gotowe zupki i przeciery.

Karmienie piersią ma swoje wady, żadna mama jednak nie zaprzeczy temu, że jest wygodne. Spacery, pikniki, wyjazdy wakacyjne i noc spędzona bez dodatkowych obowiązków jakim jest konieczność przyrządzania posiłków, są wygodne. Jednak po odstawieniu malucha od piersi albo w trakcie wprowadzania dodatkowych produktów do diety jakość naszego życia pod tym względem właściwie nie ulegnie zmianie. W obecnych czasach, mając tak łatwy dostęp do gotowych lub półgotowych i przede wszystkim zdrowych produktów, takich jak kaszki dla dzieci i niemowląt, nadal możemy być aktywnymi, korzystającymi z życia rodzicami. Wszystko zależy od naszych chęci i dobrej organizacji.

Dla każdej mamy najważniejsze jest, by podawać dziecku specjalnie przygotowane dla niego posiłki, zawierające odpowiednią ilość składników odżywczych, witamin i minerałów. W najmłodszym wieku to najczęściej przetarte zupki i owoce oraz kaszki dla dzieci o optymalnym składzie, dostosowanym do poszczególnych grup wiekowych. Spośród kaszek popularnych sprawdzonych marek (kaszki Hipp, Holle, Alnatura, Milupa, Babylove, Sunbaby) możemy wybierać spośród kaszek: jęczmiennych, jaglanych, kukurydzianych, orkiszowych, ryżowych, pszenicznych, są też kaszki na bazie prosa. Mogą one mieć różne, owocowe smaki. Zazwyczaj zawierają także kawałki owoców. W ofercie takich firm znajdują się również kaszki bio (np. Hipp BIO) oraz kaszki o specjalnym składzie bezpieczne dla małych alergików: bez glutenu, bez jaj, mleka, cukru lub bez laktozy.

Wygodne do noszenia, smaczne do jedzenia – takie są kaszki dla dzieci i niemowląt. Można je kupić w poręcznych słoiczkach (np. kaszki Hipp), w których znajduje się gotowa, jednorazowa porcja dla małego brzuszka – idealna na posiłek poza domem: na spacer, wyjazd, podróż, ale też na wieczorne „co nieco”, kiedy dziecko jest głodne i domaga się jedzenia w „trybie natychmiastowym”. Słoiczek z kaszki można wykorzystać ponownie, na przygotowaną przez mamę domową zupkę.

Innym rodzajem kaszek dla dzieci są ich sypkie odmiany w kartonowych opakowaniach. Wymagają przyrządzenia: dodania wody lub mleka, modyfikowanego w przypadku niemowląt i małych dzieci oraz zwykłego w przypadku starszych dzieci. Przyrządzenie kaszki dla niemowląt zajmuje dosłownie kilka minut, a mama ma pewność, że podaje dziecku pełnowartościowy posiłek. Kaszki są łagodne dla brzuszka, słodkie, zdrowe, dostarczają wszystkich składników odżywczych i energii. Lubią je nie tylko maluchy, ale też kilkulatki, a nawet dzieci w wieku szkolnym. To szybki i łatwy do przyrządzenia ciepły posiłek, nawet dla 10-latka, który wraca sam ze szkoły i czeka na rodziców.

[Głosów:2    Średnia:5/5]