KARMIENIE PIERSIĄ A DIETA MATKI

0
1575

Macierzyństwo jest wyjątkowym czasem w życiu każdej kobiety. Wiąże się z ogromem miłości, ale też nowymi obowiązkami. Mamy chcą jak najlepiej dla swoich dzieci, dlatego od samego początku stawiają na dbanie o zdrowie swoich pociech.

Młode mamy często zastanawiają się nad koniecznością stosowania odpowiedniej diety podczas karmienia piersią. Okazuje się, że zbilansowane posiłki mogą w znacznym stopniu pomóc w odpowiednim przebiegu samej laktacji. Ważne jest to, aby chronić siebie oraz dziecko przed ewentualnymi niedoborami wszelkich składników mineralnych, czy też witamin. Są pewne produkty, których powinno się unikać!

Jakich produktów unikać podczas karmienia piersią?

Zacznijmy od tego, że tak naprawdę nie ma produktów, których nie powinno się jeść w trakcie karmienia swojego dziecka. Są jednak pewne towary, których lepiej unikać. W każdej sytuacji warto pamiętać o umiarze. Młoda mama nie powinna martwić się koniecznością rezygnacji z herbaty, czy kawy. Warto jednak w odpowiedni sposób ograniczyć takie produkty do 300 mg kofeiny dziennie. Oczywiście nie powinno się spożywać wszelkiego rodzaju napojów energetyzujących, ale ich nie powinno się pić w ogóle, zatem młode mamy wiele na tym nie tracą! Potrawy smażone z kolei są bogate w tłuszcze, a to oznacza, że mogą nie wnosić zbyt wielu składników odżywczych do diety. W związku z tym warto z nich zrezygnować na rzecz innych, bardziej odżywczych. Lepiej unikać także produktów, które mogą być ciężkostrawne. Z pewnością karmiąca mama powinna unikać wszelkiego rodzaju produktów przetworzonych, takich jak fast-foody. Nie trzeba nikomu również przypominać o zdecydowanym zakazie spożywania wszelkiego rodzaju alkoholi!

Ułatw sobie życie

Jako kobieta karmiąca nie powinnaś przechodzić na wszelkiego rodzaju diety odchudzające. Produkcja mleka dla organizmu jest dość wymagającym zajęciem, dlatego potrzebuje on do tego odpowiedniej ilości energii! Jeśli chcesz dobrze wyglądać po porodzie, zainwestuj w specjalną odzież do karmienia. Wbrew obiegowej opinii może ona wyglądać naprawdę bardzo ładnie! Postaw na ubrania do karmienia piersią ze sklepu internetowego Koszulove. Tam możesz liczyć na profesjonalne doradztwo i rozmowę z najlepszymi konsultantami. Wybór odpowiedniego stroju to najłatwiejsza droga nie tylko do piękna, ale przede wszystkim świetnego samopoczucia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]