Kanapa to jeden z najważniejszych mebli, bez których trudno urządzić funkcjonalny salon. Jej wygodne siedzisko zaprasza do spędzenia wolnego czasu wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. Jakie sofy będą cieszyć się w tym roku największą popularnością? Przed Wami krótkie zestawienie najsilniejszych trendów tego sezonu.

Modne kanapy 2018. Jakie egzemplarze cieszą się największym powodzeniem?

Projektanci wnętrz i designerzy co roku przygotowują nowe zestawy kolorystyczne, które będą święcić triumfy w katalogach branżowych i na sklepowych wystawkach. Nie zabrakło również czegoś specjalnego na 2018 rok. W tym sezonie królować będą przede wszystkim inspiracje stylem retro. Będą się one przejawiać specyficzną kolorystyką, oscylującą wokół tonacji miodowej żółci, jasnego fioletu i turkusu. Tkaniny będą gładkie, choć spotkać się będzie można również z wzorzystymi kanapami, nawiązującymi do stylu geometrycznego – zygzaków czy rombów. Choć tegoroczne trendy odchodzą nieco od barw pastelowych na rzecz kolorów dojrzałych, influencerki prezentujące swoje wnętrza w sieci mają szczególną słabość do bieli i szarości. Nic w tym dziwnego – jasne, rozbielone barwy optycznie powiększają przestrzeń, sprawiając wrażenie nieskazitelnie czystych. Równie często spotkać możemy kanapy w kolorze pudrowego różu, który także w tym sezonie cieszy się sporą popularnością. Sofy w tym odcieniu warto zestawiać z białymi, miętowymi i złotymi poduszkami.

Czyszczenie i konserwacja nowej kanapy. W jaki sposób to robić, aby nie zniszczyć tapicerki?

Wiemy już, czym się kierować, wybierając sofę do salonu. Mając już w salonie nową kanapę, która cieszy oko, warto pamiętać, aby raz na jakiś czas ją odświeżyć. Można to spróbować przeprowadzić za pomocą odkurzaczy piorących lub ręcznych żelazek parowych, które pozostawiają na powierzchni sofy świeży zapach. Problem jest jednak taki, że tapicerkę trzeba też w miarę sprawnie wysuszyć, a także jej za bardzo nie przemoczyć. Nie zawsze mamy pewność, jakich środków piorących możemy użyć, aby nie pozostawić nieestetycznych przebarwień, zacieków i smug, a swym działaniem nie zniszczyć tkaniny. Nie każdy dysponuje odpowiednim sprzętem i wiedzą, aby przeprowadzić operację czyszczenia kanapy bez ryzyka uszkodzenia nowej tapicerki. A takiej straty byśmy przecież nie przeboleli. Jeśli chcemy utrzymywać główny mebel salonu w czystości i schludności, a przy tym mieć pewność, że nie uszkodzimy sofy, powierzmy tę usługę w ręce sprawdzonych fachowców, na przykład tych pracujących w firmie Kanapis https://kanapis.pl.

[Głosów:4    Średnia:5/5]