Na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej nie brak miejscowości, które mogą nas oczarować pięknym krajobrazem oraz doskonałymi warunkami do spędzania czasu w aktywny sposób. Jedną z tych miejscowości, którymi może nas oczarować Jura, są Jerzmanowice. Dlaczego będą one ciekawym celem niejednej wycieczki?

Jerzmanowice to miejscowość, która może się pochwalić korzystnym położeniem i piękną okolicą. Bliskość Krakowa i Olkusza, moc atrakcji dla tych, którzy kochają skałki i jaskinie – oto czynniki, które zadecydowały o popularności tego miejsca. Nie brak tu również atrakcji dla miłośników historii i cennych zabytków. W miejscowości, która istniała już w XIV wieku, nikt nudzić się nie będzie. Co można tutaj zobaczyć? Na jakie atrakcje warto zwrócić w tej części Jury szczególną uwagę?
Jerzmanowice mogą się pochwalić ciekawą kaplicą oraz kościołem św. Bartłomieja, który powstał w pierwszej połowie XIX wieku. Kusi też bliskość Ojcowskiego Parku Narodowego i takich atrakcji, jak wzgórze Grodzisko (będące jednym z najwyższych punktów na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej). Miłośnicy jurajskich krajobrazów będą też oczarowani takimi ostańcami, jak Ostry Kamień oraz Wielka Skała. Wielu niezapomnianych wrażeń mogą też dostarczyć spacery po terenie pobliskiej Doliny Będkowskiej oraz wizyta w Jaskini Nietoperzowej – jednej z najpiękniejszych i najciekawszych jaskiń, jakimi może się pochwalić Jura.

Jerzmanowice oraz najbliższa okolica tej miejscowości to ciekawy punkt na turystycznej mapie województwa małopolskiego. Wycieczki po tej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej sprawią wiele radości zarówno miłośnikom przyrody, jak i tym, którzy stawiają na aktywny wypoczynek w pięknym otoczeniu.

http://www.hotelsystem.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]