Listopad to również dobry miesiąc na powiedzenie sobie „tak” z ukochaną osobą. Często nawet łatwiej jest wtedy zorganizować zaślubiny i wesele, ponieważ „ruch” koncentruje się głównie na cieplejszych miesiącach. Pojawiają się jednak nowe pytania, na przykład dotyczące tego, jakie kwiaty na ślub w listopadzie będą najlepsze?

Gdy powoli nastaje zima, rośliny zaczynają zamierać. Nie oznacza to jednak wcale, że na ślub w listopadzie musi odbyć się bez świeżych kwiatów. W kwiaciarniach wybór jest pokaźny, ale jeśli nie chcemy przepłacać za kwiaty na ślub, powinniśmy przede wszystkim skoncentrować się na tych popularnych o tej właśnie porze roku.

W jesiennych miesiącach najbardziej popularne kwiaty na ślub to przede wszystkim gerbery, kalie, delfinium, hortensje, róże, mieczyki, ale też dalie, margeretki, gardenie, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. Również do wyboru mamy chryzantemy oraz lilie, ale raczej kojarzone są one z obchodzeniem dnia Wszystkich Świętych oraz z pogrzebami, dlatego rzadko wybierane są do ślubnych wiązanek.

Zatem w listopadzie mamy do wyboru wiele ciekawych kwiatów w praktycznie każdym kolorze. Obecnie bardzo popularne są bukiety jednokolorowe, głównie białe, które wyglądają bardzo niewinnie i stylowo. Wiele Panien Młodych decyduje się również na tematyczne bukiety – w tym przypadku nawiązujące do jesieni, a nawet do zimy, gdy pogoda jest bardziej zimowa. Jesienne bukiety mogą mieć kolorystykę czerwoną, żółtą i pomarańczową, z kolei te zimowe to przeważnie kolory białe i niebieskie, ale również pięknie prezentuje się fiolet czy bordo.

Możemy też zdecydować się na całkowicie inną kompozycję – bukiety wykonane z biżuterii albo z perełek oprą się każdym warunkom atmosferycznym i będą prezentowały się pięknie przez wiele lat jako urocza pamiątka po tym wspaniałym dniu.

Najlepiej udać się do dobrej kwiaciarni, w której będziemy mogli skorzystać z usług profesjonalnego florysty. Doradzi nam jakie, kwiaty na ślub w listopadzie będą najlepszą propozycją i stworzy oryginalny bukiet.

[Głosów:22    Średnia:2.5/5]