Jaki wózek wybrać dla dziecka?

Początek trzeciego trymestru to czas, w którym czas zacząć myśleć o wyprawce. Jednym z najważniejszych jej elementów jest wózek dla dziecka. Jak się okazuje, jego zakup to nie jest taka prosta sprawa. Mamy szeroki wachlarz możliwości. Na rynku jest wiele rodzajów, modeli wózków, w różnej cenie i różnych marek. Jak wybrać ten najbardziej odpowiedni? Oto kilka cennych rad.

Funkcjonalność i wygoda to podstawa

To, aby wózek był wygodny, bezpieczny i funkcjonalny to podstawa. Pamiętajmy o tym, że dziecko spędza w nim bardzo dużo czasu. Tak samo i my, mamy z nim wiele do czynienia, prowadząc go i przemieszczając się z nim. Dlatego bardzo ważne jest to, aby na początku odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań, a mianowicie: gdzie będziemy spędzać najwięcej czasu – w mieście czy na wsi? Jak często będziemy z  niego korzystać? Na którym piętrze mieszkamy? Czy uprawiamy jakiś sport? Czy dużo podróżujemy samochodem? To jest bardzo ważne, aby dobrać odpowiedni model.  Oczywiście wiele zależy również od naszego budżetu. Nie warto kupować najtańszego wózka, bo to się po prostu nie opłaca. Lepiej jest zainwestować w lepszy model, lub kupić w cenie nowego, wózek używany, ale dobrej firmy. Wówczas mamy pewność, że będzie nam dłużej służył.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka?

Oczywiście bardzo ważny  jest model. Na rynku mamy do wyboru:  wózki  dziecięce spacerowe, gondole i wielofunkcyjne. To, który wybierzemy, zależy tak naprawdę od nas i od tego, jakim dysponujemy budżetem i jakie są nasze potrzeby. Kupując wózek, warto jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, takich jak: atest wózka (litera B w trójkącie – przyznawany na podstawie opinii Państwowego Zakładu Higieny), kółka (najlepiej, aby były pompowane. Jeśli planujemy długie spacery, lepiej aby były większe), stelaż wózka (jest on bardzo ważny, bo od niego zależy głównie waga wózka, aluminiowy jest najlżejszy),  amortyzacja (im większa, tym dziecko  będzie mniej narażone na wstrząsy), hamulec (najlepszy jest taki, który blokuje koła jednocześnie), duża budka (ma duże znaczenie podczas deszczu lub dużego słońca).

Zanim wybierzemy się do sklepu, warto zrobić małe rozeznanie, podpytać innych znajomych, którzy taki zakup mają już za sobą. Na pewno nam doradzą. Pamiętajmy też o tym, że w takich kwestiach nie ma co oszczędzać.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym Scandinavian Baby (https://scandinavianbaby.pl), oferującym akcesoria dla niemowląt, dzieci oraz rodziców.

[Głosów:1    Średnia:5/5]