Jaki materac dla dziecka kupić?

Dobry i wygodny sen jest ważny dla każdego, niezależnie od wieku. W przypadku dzieci ma to istotne znaczenie, by w przyszłości ich kręgosłup rozwijał się prawidłowo i, by nie mieli problemów z zdrowiem. Jak wybrać materac dla dzieci? Jaki powinien być dobry produkt i czy warto kupować używany materac?

Dlaczego kupowanie używanych materaców nie jest dobrym rozwiązaniem?

Materace dla dzieci warto kupować nowe, u sprawdzonego producenta. Te, które są używane mają tendencję do odkształcania się, co nie jest dobre w przypadku dzieci i niemowląt i może negatywnie wpływać na zdrowie.

Przegląd materaców dla dzieci w zakresie wypełnienia

Warto wybierać materace z dobrym wypełnieniem, co ma znaczenie dla zdrowia.
Wybierając materac z wypełnieniem z pianki poliuretanowej wiele rodziców decyduje się na oszczędność. Nie jest on drogi, ale po pewnym czasie i pod wpływem ciężaru ciała deformuje się.
Zdecydowanie lepszym wyborem jest materac z pianki termoelastycznej. Jest to tworzywo, które cechuje reakcja na temperaturę ciała dziecka, przez co dopasowuje się do sylwetki.
Dobrym wyborem dla dzieci jest także materac kokosowy, który posiada wypełnienie z naturalnego włókna kokosowego i przepuszcza powietrze. Ponadto nie odkształca się. Jego odmianą jest materac kokosowo – piankowy, który posiada w wypełnieniu również piankę poliuretanową.

Na co zwracać uwagę kupując materac dla dziecka?

Dobre materace dla dzieci nie powinny się odkształcać i nie mogą się w nich tworzyć wgłębienia, zwłaszcza w okolicach głowy i pupy dziecka. Ważną kwestią jest również elastyczność, dlatego powinno się wybierać takie produkty, które dopasowują się do ciała, lekko uginają pod jego ciężarem, ale, co ważne, nie powodują wgłębień. W trakcie zakupów warto również zwrócić uwagę na takie kwestie jak atesty Eko-tex i Państwowego Zakładu Higieny, które potwierdzają bezpieczeństwo materaców i inne kryteria, mające znaczenie w zakresie bezpieczeństwa i zdrowia, w tym właściwości antyalergiczne, odpowiedni stopień pochłaniania wilgoci itp.

Jaki materac dla niemowlaka i jaki materac dla noworodka będą najlepsze?

W przypadku niemowlaków i małych dzieci zaleca się materace średnio twarde. Twarde byłyby obciążające dla kręgosłupa małej osoby, a zbyt miękkie mogłyby, z kolei nie podtrzymywać we właściwy sposób ciała.

Jak wybrać materiał dla nastolatka?

Szukając materaca dla nastolatka warto wybierać produkty naturalne, ale, jeśli dziecko jest alergikiem, to zdecydowanie lepszy będzie taki, który nie uczuli, np. z pianki. Dobry wybór to też lateks, odporny na zniekształcenia i posiadający wysoką elastyczność.

[Głosów:1    Średnia:4/5]