Jaki fotel do biurka dla dziecka - wybieramy najlepsze fotele do nauki

Jesteś rodzicem i zastanawiasz się jaki wybrać fotel do biurka dla dziecka? W takim razie świetnie trafiłeś, bo dzisiaj powiemy jakie aspekty wziąć pod uwagę w tym zakresie i jakie modele warto rozważyć w kontekście użytkowania przez pierwszoklasistę lub nastolatka.

Wybieramy fotel do biurka dla dziecka

Trwające od 5 do 7 godzin dziennie lekcje, odrabianie zadań domowych po szkole, gry komputerowe czy oglądanie telewizji – to tylko kilka przykładów czynności, które dzieci wykonują w pozycji siedzącej. Bardzo aktywne w pierwszych latach życia maluchy w momencie rozpoczęcia edukacji zaczynają spędzać dużo czasu przy biurkach i szkolnych ławkach, a to wystarczająco ważny powód do tego, aby zapewnić im odpowiednie warunki do pracy. Utrzymanie prawidłowej postawy ciała podczas siedzenia jest bardzo ważne ze względu na kształtowanie się sylwetki i kręgosłupa.

Dobrze dobrany fotel do nauki i funkcjonalne biurko to podstawa, jeśli chcemy działać profilaktycznie i uniknąć problemów zdrowotnych wywołanych wadami postawy u dziecka. Te dwa meble ponoszą największą odpowiedzialność za komfort lub dyskomfort jaki maluchy odczuwają podczas nauki. My dzisiaj skupimy się na tych pierwszych i postaramy się podpowiedzieć Wam jakie fotele do biurek dla dzieci najlepiej sprawdzą się w przypadku pierwszoklasisty, a jakie będą odpowiednie dla nastolatka.

Krzesło do nauki dla dziecka – jakie sprawdzi się najlepiej?

Krzesła do nauki dla rozpoczynających przygodę ze szkołą pierwszoklasistów mają nieco inne parametry niż fotele do biurek dedykowane młodzieży. Krzesło dla dziecka nie musi mieć aż tylu zaawansowanych mechanizmów, co model dla nastolatka. W przypadku dzieci 6-7 letnich, które dopiero uczą się siedzieć przy biurku najlepiej sprawdzają się proste krzesła drewniane na klasycznych nóżkach. Dodatkowe udogodnienia jakie posiadają modele obrotowe, takie jak: ruchome podstawy na kółkach czy funkcja obracania, zazwyczaj rozpraszają maluchy, które skoncentrowane na wykonywanych zadaniach szybko gubią w ten sposób prawidłową postawę ciała.

Klasyczne krzesła do nauki dla dzieci w standardowej wersji mają wyprofilowane w części lędźwiowej oparcie, regulację wysokości, podnóżek i podłokietniki. Dwa ostatnie atrybuty są bardzo ważne ze względu na konieczność ułożenia nóg oraz przedramion pod kątem 90 stopni. Tylko taka pozycja jest zdrowa i odpowiednia dla rosnących kończyn. W przypadku krzeseł dla pierwszoklasistów trzeba mieć na uwadze jakość materiałów i stabilność konstrukcji. Modele, które można wprawić w ruch choćby lekkim wierceniem się czy szturchnięciem nie są dobrym rozwiązaniem dla ruchliwych z natury, małych dzieci.

Fotele obrotowe dla młodzieży

Fotele obrotowe na kółkach to z kolei propozycja, którą warto rozważyć w kontekście młodzieży i nastolatków. Uczniowie starszych klas, którzy zdążyli nabyć już odpowiednich nawyków i przyzwyczaić się do utrzymania prostej postawy ciała, mogą z powodzeniem korzystać z krzeseł, które posiadają większą ilość zaawansowanych funkcji. Takie fotele do biurek nie są oczywiście jedynymi dostępnymi modelami, jakie mogą zdać egzamin w tym temacie, ale zdecydowanie wartymi uwagi, jeśli chcecie zapewnić Waszym pociechom maksymalny komfort.

Dobrze dobrane krzesło obrotowe nie tylko skutecznie zapobiega bólom pleców, ale i umożliwia prawidłowe ułożenie kręgosłupa, a co za tym idzie – sprzyja koncentracji. To bardzo ważne biorąc pod uwagę, że dzieci spędzają codziennie w pozycji siedzącej wiele godzin. Siedzenie przy biurku podczas nauki w żadnym wypadku nie powinno wiązać się z dyskomfortem i udręką. Bo chyba zgodzicie się, że odrabianie zadań domowych po lekcjach, w dodatku na niewygodnym krześle jest raczej tylko przykrym obowiązkiem niż przyjemnością? Warto sprawdzić krzesła obrotowe w Sfmeble.pl i wybrać komfortowy fotel do nauki dziecka.

Fotel do biurka dla dziecka – co warto wiedzieć?

Wybierając fotel do biurka dla dziecka należy zwrócić uwagę zarówno na udogodnienia i rozwiązania konstrukcyjne, jak i rodzaj wykorzystanych materiałów. Zanim zdecydujecie się na konkretny model upewnijcie się, że jest pod tym kątem dopasowany do potrzeb Waszej pociechy. Zazwyczaj najlepiej w tym temacie sprawdzają się fotele o prostych formach, które posiadają siedziska pokryte miękkimi tkaninami. Dużą popularnością cieszą się np. krzesła wykonane z naturalnego drewna lub te tapicerowane poliestrem i ekoskórą.

Modelami, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę są krzesła do biurek z dodatkowymi funkcjami, jakie znaleźć możesz między innymi w sklepie meblowym Sfmeble. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim możliwość regulacji wysokości/kąta nachylenia siedziska, podłokietników lub oparcia. Dodatkowymi atrybutami mogą być zagłówki, mobilne kółka (koniecznie wykonane z tworzyw nierysujących podłogi), podnóżki i mechanizmy umożliwiające obrócenie siedziska o 180 stopni. Takie modele to co prawda większy wydatek, jednak oszczędzający zakupu nowego siedziska przez długie lata.

[Głosów:33    Średnia:2.4/5]