Jaką pościel kupić?

Jaką pościel kupić do swojej sypialni? Po jaką warto sięgnąć, by czuć się pod nią komfortowo każdej nocy? Oto tkaniny idealne na pościel.

Dobra pościel, dobry sen…

Odpowiednio dobrana pościel to gwarancja dobrego snu i wstania rano wypoczętym. To także pewność, że nabierzemy sił przed kolejnym dniem, a samo pranie i prasowanie pościeli będzie przyjemne. Ponadto dobry kolor i wzór poszewek wpływa na design w sypialni, co ma duże znaczenie w zakresie aranżowania przestrzeni. Stąd tak istotne, by pościel miały właściwy kolor.

Dotyk materiału…

Duże znaczenie dla komfortu naszego snu ma jakość materiału. Najbardziej lubimy te, które są wytrzymałe, solidne, a jednocześnie miękkie i przyjemne w dotyku. Dlatego tak chętnie sięgamy po pościel z bawełny, którą wyróżnia fakt, że pochodzi z naturalnej rośliny o tej samej nazwie i jest produktem, który zapewnia dobry sen.

Fakt sięgania po to, co daje natura wpisuje się w ideę współczesnych czasów, kiedy coraz większą uwagę przykładamy do produktów BIO, wiedząc, że mają one naturalne właściwości, dobrze oddziałujące na nasze ciało.

Odpowiednia wentylacja w czasie snu

Zaletą bawełnianej pościeli jest zapewnienie właściwej wentylacji w trakcie snu. Dzięki temu ciało nie poci się, ale odpoczywa. Po nocy budzimy się, więc wyspani i gotowi na nowy dzień i nowe wyzwania.

Dobra pościel nie daje możliwości rozwoju bakterii, poprzez stwarzanie właściwego środowiska, tj. wilgotnego i ciepłego. Ma to niebagatelny wpływ na stan skóry, a także na proces starzenia się.

W przypadku materiałów syntetycznych dostęp powietrza jest zablokowany, co powoduje, że skóra poci się i słabnie jej kondycja. Wówczas sen zamiast być relaksem dla ciała, powoduje, że budzimy się przemęczeni i bez energii.

Bawełna ciągle modna…

Pościel bawełniana cały czas cieszy się wysoką popularnością i sięgamy po nią najchętniej. Wiąże się to z faktem jej naturalnych właściwości, delikatnością w dotyku i gwarancją dobrego snu. Ponadto bawełnę można łatwo prać i prasować, co również ma znaczenie, ponieważ na co dzień, kiedy jesteśmy zapracowani i zabiegani, zależy nam, by produkty, po które sięgamy można było szybko wyprać, złożyć  do szafy i zachować ład.

Bawełna ma swoją wadę, ponieważ jest podatna na gniecenie, dlatego po każdym praniu konieczne jest jej dokładne prasowanie. Jest to jednak niewielki mankament, mając na uwadze fakt jak wiele posiada zalet.

Na rynku dostępnych jest wiele wariantów tkanin bawełnianych, które idealnie sprawdzają się w sypialni. Popularne z nich to: perkal, satyna lub batyst. Warto wybierać je na co dzień, do swojej sypialni oraz na większe okazje, kiedy np. nocują u nas goście i chcemy, by sypialnia prezentowała się efektywnie i nietuzinkowo. Szeroki wybór wzorów i kolorów daje możliwość dopasowania ich do własnych oczekiwań i designu całego domu oraz połączenia z innymi dodatkami i elementami wystroju.

Szeroki wybór pościeli znajdziemy w dobrych sklepach, także internetowych, takich jak MADLEY (https://www.madley.pl/).

[Głosów:1    Średnia:5/5]