Jaka fryzura mi pasuje?

Nie każda kobieta wie, że odpowiednio dobrana fryzura może optycznie zmienić kształt twarzy. To tak, jak w przypadku ubrań – fason, który zostanie właściwie dobrany do typu sylwetki, podkresli jej atuty, a ukryje mankamenty. Podobnie jest z fryzurą i kształtem twarzy. Idąc do profesjonalnego stylisty, możemy liczyć na fachową poradę oraz propozycję fryzur, które sprawią, że będziemy bardziej atrakcyjne. Warto też znać zasady, które mówią o kształtach twarzy i fryzurach, które najlepiej się przy nich prezentują.

Jaki mam kształt twarzy?

Wyróżniamy pięć podstawowych typów twarzy. Twarz owalna, która jest bardzo proporcjonalna i charakteryzuje się delikatnymi rysami. Twarz kwadratowa, która ma szeroką linię żuchwy oraz wysunięte kości policzkowe. Twarz trójkątna, której cechą rozpoznawalną jest spiczasty podbródek. Twarz okrągła, która ma bardzo pełne policzki oraz twarz podłużna, u której cechą charakterystyczną jest wysokie czoło. Jeśli nie jesteś pewna, jaki kształt twarzy posiadasz, możesz wykonać bardzo prosty i szybki test. Stań przed lustrem, zaczesz włosy do tyłu tak, by odkrywały całą twarz, a następnie obrysuj na lustrze jej kontur używając do tego pomadki. Z takiej perspektywy będzie Ci łatwiej ocenić to, jaki kształt twarzy masz.

Jaka fryzura mi pasuje?

Istnieje kilka zasad określających to, w jakich fryzurach najlepiej prezentuje się konkretny typ twarzy. Jeśli mas twarz owalną, jesteś prawdziwą szczęściarą, bowiem będziesz świetnie wyglądać nosząc każdą fryzurę. Warto jednak wspomnieć, że spektakularny wizerunek osiągniesz, mając półdługie włosy, które lekko poskręcasz lub pofalujesz lokówką. Twarz kwadratowa ma bardzo ostre rysy, aby je złagodzić należy nosić loki lub fale, które swobodnie opadają na wystające kości policzkowe. Doskonałe są również fryzury mocno pocieniowane, które będą zakrywać ostre i wysunięte elementy twarzy. Kobiety z twarzą okrągłą powinny zdecydować się na asymetryczną grzywkę, najlepiej ściętą na bok. Dobrze też wyglądają we włosach półdługich i prostych. Twarz trójkątna również doskonale wygląda we włosach prostych, tutaj też sprawdzi się wyraziste cieniowanie.

http://www.takeitizzy.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKolorowe tusze do rzęs
Następny artykułFryzury wieczorowe