Ciąża i poród zmieniają ciało każdej kobiety. W mniejszy lub większym stopniu młode mamy muszą zmagać się ze zbędnymi kilogramy, cellulitem oraz rozstępami. A to nie koniec zmian, które zachodzą w ciele po ciąży. Do tego można dodać jeszcze łamiące się paznokcie czy wypryski i przebarwienia na skórze twarzy. Wszystko to sprawia, że młode mamy często czują się nieatrakcyjne i mało kobiecie. W walce z tymi po ciążowymi dolegliwościami ciała nie sprzyja fakt, że na dbanie o siebie nie mają one zbyt dużo czasu. Pochłonięta opieką nad maluchem często zapominają o tym, aby zadbać o własne ciało. Jednak codzienna pielęgnacja nie musi być wcale czasochłonna i angażująca. Zobacz jak zadbać o ciało po ciąży.

Rozstępy po ciąży

Pośladki, biodra i uda to te miejsca, które są najbardziej narażone na rozstępy oraz cellulit. Dlatego też warto o nie wyjątkowo zadbać. Jeżeli nie masz możliwości udania się na specjalistyczne zabiegi do klinik kosmetycznych, stosuj domową pielęgnację. Zaopatrz się w balsamy antycellulitowe i ujędrniające i stosuj je dwa razy dziennie. W trakcie codziennego prysznica masuj skórę szorstką rękawicą poprzez ok. 5 minut.  Nie zapominaj również o wykonywaniu peelingów całego ciała (omijając okolice biustu). Dzięki takim zabiegom możesz zmniejszyć rozstępy po ciąży.

Biust po ciąży

Po ciąży koniecznie zadbaj też o swój biust. Noś odpowiednio podtrzymujący biustonosz na szerokich ramiączkach. Unikaj spania na brzuchu. Codziennie też masuj piersi strumieniem raz cieplej raz gojącej wody. Aby zapobiegać rozstępom na biuście, wykonuj masaż z użyciem oliwki lub kosmetyków do pielęgnacji biustu.

Brzuch po ciąży

Brzuch po ciąży to zmartwienie wielu młodych mam. Jeżeli chcesz, aby wrócił on do swojego poprzedniego wyglądu, konieczne jest zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji już w ciąży i kontynuowanie jej po porodzie. Pomocne mogą być w tym kosmetyki zapewniające elastyczność oraz nawilżenie. Kremy należy wmasowywać od dołu do góry, zataczając małe kółka, pozwoli to pozbyć się fałdki po porodzie. Można też zastosować pas obciskający, który zapobiega powstawaniu nowych rozstępom i podtrzymuje rozciągnięte mięśnie.

Ćwiczenia po porodzie

W przywróceniu figury sprzed ciąży pomogą  ćwiczenia. Do aktywności fizycznej trzeba wracać jednak z rozwagą i powoli. Najlepiej w tym względzie skonsultować się z lekarzem i nie forsować osłabionego organizmu. Jeżeli poród przebiegł bez problemów, lekarze zawalają na rozpoczęcie treningów po ciąży od 7 tygodnia.

Cera po ciąży

Cera po ciąży narażona jest na szkodliwe działanie hormonów. To one powodują wypryski, przebarwienia czy pajączki. W niwelowaniu tych zmian pomogą zarówno zabiegi kosmetyczne np. mikrodermabrazja, jak i preparaty przeznaczone do pielęgnacji skóry z wypryskami. Przebarwienia skórne po ciąży można wyeliminować, stosując kremy wybielające. Pajączki po ciąży niestety nie znikną same, żeby je zlikwidować, należy wybrać się na konsultacje dermatologiczna.

Włosy i paznokcie po ciąży

Spadek estrogenów po porodzie przyczynia się do wypadania i przetłuszczania się włosów, a także łamania paznokci. Aby wspomóc włosy i paznokcie, do czasu aż hormony nie wrócą do normy (ok. 6 miesięcy po porodzie), należy stosować odpowiednią dietę, w której znajdą się produkty bogate w magnez, krzem, cynk oraz witaminy A i B. Na paznokcie można stosować również odżywki regenerujące ich płytkę, a włosy wspomagać maskami i odżywkami.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]