Zabawkowy samochód to marzenie niejednego małego chłopca i dziewczynki. Wyścigi, tory przeszkód, ratowanie świata i fikołki w powietrzu. Ten rodzaj zabawki jest jedną z najbardziej pobudzających kreatywność dziecka.

W każdej rodzinie najważniejsze miejsce zajmują dzieci i to właśnie wokół nich kręci się  życie wszystkich jej członków. Maluchy niezależnie od wieku wymagają wiele uwagi. Opieka nad nimi zajmuje bardzo dużo czasu i sił, lecz daje także mnóstwo przyjemności. Obserwowanie poczynań maluszka dla wielu osób jest lepszą rozrywką niż dobry film czy książka. Najwięcej radości sprawia pojawienie się uśmiechu na dziecięcej twarzyczce, dlatego każdy lubi rozpieszczać dzieci różnymi prezentami. Niezmienną popularnością wśród maluchów cieszą się samochody zabawkowe, nie wszyscy jednak wiedzą, czym kierować się podczas zakupów.

Pamiętaj o zainteresowaniach

Wbrew pozorom największej radości u malucha nie wywoła się drogim samochodem zabawkowym, lecz takim, który jest dobrze dobrany. Nie jest sztuką wejść do sklepu i po prostu kupić najdroższą zabawkę, trzeba poświęcić w tym celu nieco więcej czasu. Dobrze ustalić, jakimi zawodami interesuje się nasz maluch, z pewnością ma jakieś ulubione z bajek czy książek. W sytuacji, gdy fascynuje go profesja strażaka, to duży wóz gaśniczy ze światełkami i syreną z pewnością przypadnie mu do gustu. Wielu malców pociąga tematyka wiejska, zwłaszcza maszyny rolnicze i praca w polu. Idealnym wyborem w takiej sytuacji byłyby zabawkowe traktory, które pozwoliłby na wcielenie się w rolę amerykańskiego farmera rodem z kreskówek. Innym kryterium może być tematyka bajki, za którą przepada nasza pociecha. Otrzymanie batmobilu, czyli zabawkowego samochodu Batmana z pewnością uszczęśliwiłoby fana przygód człowieka-pająka.

Dostosuj wybór do wieku

Wybierając zabawkowy samochód musimy przez cały czas pamiętać o wieku dziecka. Każda zabawka powinna być dostosowana do wieku malucha, aby nie tylko była dla niego bezpieczna, ale również  dawała radość. W żadnym wypadku nie możemy narazić zdrowia dziecka. W przypadku, gdy maluch jest jeszcze całkiem mały i wiele przedmiotów wkłada do ust, musimy mieć absolutną pewność co do danego prezentu. Ostre krawędzie lub użycie toksycznych materiałów mogłyby go dotkliwie zranić. Nikt nie chciałby znaleźć się w sytuacji, gdy zabawka zamiast stałaby się źródłem nieszczęścia. Należy koniecznie dostosować prezent do wieku i możliwości dziecka.

Zaawansowany model samochodu wyścigowego z wiernym odwzorowaniem szczegółów, który składa się samodzielnie to drogi wydatek. Zakup będzie całkowicie nietrafione, jeśli dziecko jest zbyt małe, żeby go docenić. Maluchowi nie sprawi żadnej radości samochód zabawkowy, którego nie potrafi złożyć. Nie wolno także popadać w skrajności w drugą stronę, kupując samochodzik dla maluszka dziesięcioletniemu dziecku. W przypadku, gdy nie potrafimy samodzielnie dokonać wyboru najlepiej skorzystać z porady obsługi w profesjonalnym sklepie. Ekspedientka z pewnością przedstawi kilka ciekawych propozycji dostosowanych do oczekiwań i możliwości dziecka, jeśli tylko powiemy ile ma lat. Dobrze dobrany samochód zabawkowy na pewno będzie towarzyszem wielu mile spędzonych godzin.

[Głosów:1    Średnia:5/5]