Jak wybrać odpowiedni proszek do prania dla dzieci?

0
1147

Jeszcze przed narodzinami dziecka, podczas kompletowania noworodkowej wyprawki, rodzice zastanawiają się nad wyborem odpowiednich środków czystości. Starannie dobierają pierwszy płyn do kąpieli, szampon, oliwkę i krem oraz często zmieniają dotychczas używane w domu środki czystości. Warto zadbać o komfort maluszka wybierając także odpowiedni proszek do prania niemowlęcych, delikatnych ubranek.

Czy nasze dziecko będzie alergikiem?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie zaraz po narodzinach dziecka. Jednak niewątpliwie jest to jedna z największych bolączek współczesnych rodziców. To właśnie z tego powodu uważnie dobierają dla noworodka wszystkie otaczające go przedmioty, w tym także kosmetyki i środki czystości, z którymi będzie miał kontakt. Wybierając ubranka o najlepszych składzie, warto także zastanowić się jakie proszki do prania dla dzieci dostępne na rynku będą najlepsze dla wyjątkowo delikatnej i wrażliwej skóry maluszka.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pierwszego proszku do prania?

Proszki do prania dla dzieci powinny charakteryzować się maksymalną delikatnością, a ich skład być wolny od nadmiaru detergentów, w tym wybielaczy oraz intensywnych nut zapachowych. W związku z nadmierną skłonnością noworodkowej i niemowlęcej skóry do uczuleń, ze sklepowych półek warto wybierać produkty hipoalergiczne. Oczywiście dobre proszki do prania dla dzieci powinny świetnie radzić sobie z plamami powstałymi podczas nauki samodzielnego jedzenia, a później świetnej zabawy farbami czy w błocie. Jednak w ich składzie powinny znajdować się jedynie niezbędne do usunięcia zabrudzeń substancje czyszczące. Przed dokonaniem zakupu należy uważnie zapoznać się z treścią etykiet na opakowaniach i wybierać proszki bez konserwantów, wybielaczy oraz silnych kompozycji zapachowych.

W gąszczu dziecięcych proszków do prania

Jeśli po starannym przeczytaniu składu proszków do prania dla dzieci dostępnych w sklepach wciąż nie potrafimy wybrać odpowiedniego produktu, pomocne może okazać się oznaczenie dotyczące uzyskania pozytywnej rekomendacji Instytutu Matki i Dziecka. Jest to popularny szpital z siedzibą w Warszawie, który otrzymał od Ministerstwa Zdrowia status jednostki badawczo-rozwojowej. W swojej działalności między innymi zajmuje się recenzowaniem przeznaczonych dla dzieci i mam kosmetyków, pokarmów, zabawek oraz proszków. Proszki do prania dla dzieci, który uzyskały jego pozytywną recenzję są całkowicie bezpieczne dla wrażliwej i delikatnej skóry noworodka, niemowlaka, a także starszaka.

Jak długo stosować specjalny proszek do prania dla dzieci?

Pediatrzy podpowiadają, że hipoalergiczne kosmetyki i detergenty rodzice powinni stosować do pielęgnacji dziecka przez okres pierwszych dwunastu miesięcy jego życia. Nieco bardziej liberalni lekarze pozwalają na zastosowanie produktów dla dorosłych po okresie sześciu miesięcy od narodzin. Jednak należy je wprowadzać stopniowo i bacznie obserwować dziecko. Na pewno nie należy przesadzać ze zbyt długim stosowaniem hipoalergicznych środków, ponieważ nadmiernie izolując dziecko od substancji przeznaczonych dla starszych możemy samodzielnie przyczynić się do wystąpienia w późniejszym okresie u dziecka licznych alergii skórnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]