Jak wybrać najlepszą pościel dla niemowlaka

Noworodki przeznaczają prawie całą dobę na sen, dlatego bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego łóżeczka dziecięcego, które będzie spełniało potrzeby malucha. W dalszej kolejności należy zakupić pościel dla niemowlaka, która będzie odpowiednia dla delikatnej skóry dziecka. W artykule podpowiadamy, czym warto się kierować wybierając pościel niemowlęcą.

Najlepsza pościel dla niemowlaka: porady

Przede wszystkim należy dopasować rozmiar pościeli dla dziecka do wymiarów łóżeczka. Zwykle rodzice wybierają kołderkę o wymiarach 100 na 135 cm, a poduszkę o wymiarach 40 na 60 cm. Warto jednak zaznaczyć, że na rynku dostępna jest także pościel o wymiarach 90 na 120 cm. Lepiej jednak wybierać większą pościel, która jest bardziej komfortowa dla dziecka.

Kolejną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę jest materiał. Najlepsza pościel niemowlęca wykonana jest z bawełny, która raczej nie uczula, nie elektryzuje się i jest przyjemna w dotyku. Rodzice mogą wybierać spośród trzech głównych rodzajów wypełnień pościeli: wełnianej (dobrze utrzymuje ciepło), puchowej (ma dobre właściwości grzewcze, ale może uczulać) oraz syntetycznej (ogranicza pocenie się i jest zwykle antyalergiczna). Jeśli chodzi o poszewki poduszek, to dobrze jest bawełnę, batyst lub perkal.

Pościel niemowlęca, czyli bezpieczeństwo przede wszystkim

Wszystkie produkty dla dzieci powinny być przede wszystkim bezpieczne dla maluchów. Bardzo ważne jest, aby kupować pościel niemowlęcą, która posiada atesty bezpieczeństwa. Dodatkowo, w przypadku dzieci, które mają stwierdzone alergie lub u których podejrzewa się uczulenia, dobrze jest zakupić pościel antyalergiczną. Zdecydowanie warto postawić na produkty polskie, które zostały stworzone z bezpiecznych i komfortowych materiałów. Nie należy więc decydować się na pościel słabej jakości, tylko ze względu na kolor, krój lub wzór. Pościel dla niemowlaków należy kupować na podstawie oceny materiałów oraz komfortu i potrzeb dziecka, a także bezpieczeństwa. Firma New York Style oferuje produkty najwyższej jakości, zgodne z certyfikatami bezpieczeństwa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]