Jak wybrać dobrej jakości mus owocowy dla dziecka?

0
1404

Zdrowie dziecka jest najważniejszym obowiązkiem każdego rodzica i jedną z kluczowych ról w podtrzymaniu dobrego stanu zdrowia, a zarazem i świetnego humoru, malucha jest jego właściwe i regularne odżywianie. Przez pierwsze sześć miesięcy jedynym pokarmem dziecka jest mleko matki, które w szczególnych przypadkach może się łączyć lub całkowicie być zastąpione mlekiem modyfikowanym. Ale z wiekiem dziecka, gdy samo mleko nie dostarcza do organizmu wystarczająco dużo elementów i witamin, przychodzi czas na rozbudowanie jego diety o pokarmy niemleczne. Jakość pokarmów przez pierwsze lata życia dziecka jest nadzwyczaj ważna, gdyż to właśnie właściwa dieta dostarcza do organizmu witaminy i mikroelementy wspierające rozwój fizyczny i psychiczny.

Jakie pierwsze pokarmy niemleczne wybrać dla Twojego malucha?

Jeśli pierwszym pokarmem Twojego dziecka było wyłącznie mleko matki, to w wieku sześciu miesięcy można zaczynać rozbudowywać jego codzienną dietę o pokarmy niemleczne, takie jak mus owocowy lub przecier. Warto jednak pamiętać, że dla maluchów czyja pierwsza dieta się składa głównie z mleka modyfikowanego, czas na musy i przeciery następuje znacznie szybciej i można wprowadzać je już w wieku czterech miesięcy. Zaczynać wprowadzenie nowego pokarmu najlepiej z owocowych musów, następne dodając warzywa, jedynie omijając seler, który jest nadzwyczaj uczulający. W wieku siedmiu lub ośmiu miesięcy do warzyw i owoców można dodawać także małe kawałki gotowanego drobiu.

Wprowadzenie nowych składników do diety Twojego dziecka warto konsultować i planować z lekarzem-pediatrą, dzięki czemu możesz mieć pewność, że żaden składnik nie będzie szkodził i uczulał, a całościowa dieta będzie wspierała wzrost i rozwój malucha.

Mus owocowy dla dzieci – z czego się składa i czego unikać?

Wybór pierwszego pokarmu nie mlecznego jest uzależniony nie tylko od preferencji smakowych, a w dużym stopniu od tego czego organizm malucha potrzebuje, a do czego jeszcze nie jest przygotowany. Niezależnie od tego czy mus lub przecier owocowy dla dzieci jest przygotowywany w domu czy też kupowany w sklepie, przecier powinien być wykonywany według konkretnych zaleceń. Przykładowo, mus czy przecier dla dziecka nie może zawierać żadnej soli, cukru czy też innych przypraw. Przecier lub mus owocowy może być wykonywany w wszelkiego rodzaju owoców, które często są łączone także z warzywami. Najpopularniejszym  wśród przecierów były są i będą, przeciery na bazie jabłka, do którego często jest dodawana marchew, truskawki, brzoskwinie, albo też maliny.

Aktualnie, na półkach sklepów się roi od ilości producentów pokarmów dla dzieci, ale warto wybierać najlepsze. Aby wybrać właściwy mus czy przecier owocowy warto zapoznać się z jego opisem i składem, który jest szczegółowo opisany na każdym opakowaniu każdego produktu. Kupując mus owocowy Humana Baby zawsze będziesz miał pewność, że są one wykonane z najlepszych owoców i nie zawierają żadnego składnika, który by mógł zaszkodzić maluchowi, a co nie mniej ważne, musy i przeciery Humana Baby są bardzo smaczne i lubiane przez dzieciaki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]