Biurko to nieodłączny element dziecięcego pokoju i to nie tylko w przypadku dzieci w wieku szkolnym. Komfortowe biurko przyda się także maluchom – do nauki rysowania i uzupełniania kolorowanek. Jak wybrać biurko dla dziecka? Czy faktycznie jest niezbędne?

Biurko czy stolik?
Biurko bywa niezbędne w przypadku dzieci w wieku szkolnym, które odrabiają przy nim lekcje, a często również korzystają przy nim z komputera. Jeśli zaś chodzi o dzieci młodsze, to alternatywą dla biurka może być stolik i wcale nie jest to zły pomysł.
Zaletą stolików dla dzieci jest ich lekka konstrukcja (łatwo przenosi się je w różne miejsca), optymalna wysokość blatu (w niektórych modelach można ją regulować) oraz stosunkowo niska cena zakupu. Do rysowania i kolorowania będzie to, jak najbardziej trafiony wybór, ale dla dzieci, które posiadają w swoim pokoju komputer lub chodzą już do zerówki lub szkoły, biurko będzie o wiele lepszym rozwiązaniem. Poza miejscem na blacie oferuje również miejsce w szafkach i szufladach i jest optymalnie zaprojektowane do pracy i nauki.

Biurko do pokoju dziecka
Zakup biurka do pokoju dziecka powinien być dobrze przemyślany. To mebel, który powinien pasować nie tylko do wystroju wnętrza, ale też do metrażu, konkretnych zastosowań i do wieku dziecka.
Biurka dla najmłodszych dzieci są odpowiednio niższe i świetnie sprawdzają się w przypadku siedmiolatków i ośmiolatków. Wyższe konstrukcje będą niezawodne w przypadku starszych dzieci. Jeśli nie chcemy wymieniać biurka za kilka lat, możemy od razu sięgnąć po model z regulacją wysokości.
Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, by od razu zadbać nie tylko i biurko, ale też o odpowiednie i ergonomiczne krzesło. Najlepszym wyborem będzie model obrotowy z podłokietnikami, na kółkach i z regulacją wysokości. Takie krzesło do biurka zapewni dziecku komfort podczas nauki i odrabiania lekcji.

https://www.meblujesz.pl/meble/pokoj-dziecka/biurka-dla-dzieci-10638/

Biurko klasyczne czy komputerowe?
Wiele biurek jest z założenia meblami odpowiednimi do użytkowania komputera. Znajdują się w nich szuflady na klawiaturę i inne udogodnienia (na przykład otwory na kable), które sprawiają, że korzystanie z komputera przy biurku jest wygodniejsze. Jeśli jednak nie zamierzamy umieszczać komputera stacjonarnego w pokoju dziecka, może warto sięgnąć po klasyczne biurko?
Biurko klasyczne ma optymalną wysokość i szeroki blat, pod którym jest dość miejsca na nogi, a po bokach mogą być usytuowane szafki i szuflady. W biurku tego typu nie znajdziemy żadnych udogodnień pod sprzęt elektroniczny i komputerowy. Klasyczne modele biurek wyglądają elegancko i nie zawierają zbędnych elementów, które umieszczono by w nich wyłącznie z myślą o pracy przy komputerze.
Coraz więcej osób odchodzi dziś od użytkowania dużych komputerów stacjonarnych na rzecz korzystania z laptopów. Laptopy są często kupowane dla dzieci, a do ich wygodnego użytkowania nie jest potrzebne specjalistyczne biurko z wysuwaną tacą na klawiaturę i tym podobnymi rozwiązaniami.

Biurko o odpowiednim designie
Pokój dziecka to jego małe królestwo i osobista przestrzeń, która po prostu musi się podobać. Dzieci przywiązują ogromną wagę do tego, jak wygląda to miejsce, co się w nim znajduje i czy odpowiada ich zainteresowaniom. Nawet meble mogą być wyrazem dziecięcych pasji i zamiłowań.
By wybrać biurko, które nie tylko sprawdzi się pod względem praktycznym, ale również wpadnie w oko dziecku, warto kierować się designem i kolorystyką biurka. W sprzedaży można znaleźć modele biurek inspirowane bajkami i dziecięcymi motywami. Funkcję dekoracyjną mogą pełnić naklejki lub namalowane postacie albo wyłącznie detale (na przykład uchwyty do szuflad).
W zależności od tego, jaka kolorystyka dominuje w pomieszczeniu, możemy sięgnąć po biurko w jasnych kolorach, w odcieniach drewna lub po wielobarwne, wyjątkowo dziecięce propozycje. Modnym i ciekawym wyborem są białe biurka z kolorowymi frontami szuflad albo z kolorowymi uchwytami drzwiczek i szuflad.

Pamiętajmy o biurkowych akcesoriach
Nauka, odrabianie lekcji i zabawa przy biurku będą o wiele bardziej komfortowe i ciekawe, gdy dziecko będzie miało do dyspozycji odpowiednie akcesoria i elementy tak funkcjonalne, jak lampka biurowa. To, co z pewnością przyda się na każdym biurku:

  • Pojemnik na artykuły piśmiennicze – to mogą być dedykowane pojemniki z przegródkami albo kolorowe kubeczki, w których umieścimy ołówki, kredki i długopisy. Takie pojemniki pomagają uporządkować przybory do pisania i ułatwiają korzystanie z nich.
  • Duża podkładka biurkowa – ochroni blat podczas intensywnego rysowania i kolorowania.
  • Pojemniki z przegródkami do szuflad – szuflady w biurku szybko zamieniają się w chaotycznie wypełnioną przestrzeń. Jeśli zastosujemy odpowiednie pojemniki z przegrodami, ułatwimy dziecku porządkowanie ich zawartości.
  • Lampka biurkowa – najlepiej z regulacją wysokości, kierunku światła oraz kąta nachylenia lampy. Powinna być dość mocna, ale nie może oślepiać. Powinna emitować światło o barwie zbliżonej do światła dziennego.

Biurko to nieodłączny element dziecięcego pokoju i mebel, który pełni niezwykle ważną rolę – zapewnia dziecku komfortowe warunki do nauki, zabawy i na czas odrabiania lekcji. Biurko może też być użytkowane wraz z komputerem, a jeśli wybierzemy je starannie, posłuży dziecku przez wiele lat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]