Jak ubierać małe dzieci

Każdy świeżo upieczony rodzic ma przed sobą ogromną ilość zagadek i niewiadomych związanych z codzienną opieką nad swoim dzieckiem. Wiele z nich dotyczy tak błahego dla dorosłej osoby tematu, jak odpowiednie ubieranie się. A przecież ubranka dla niemowląt muszą być dobierane o wiele skrupulatniej niż dla dorosłego, ponieważ dziecięcy organizm nie jest jeszcze przyzwyczajony do zmian temperatur. Jak zatem najlepiej ubierać dziecko?

Jak ubierać dziecko na lato lub zimę?

Największym problemem dla rodziców jest dopasowanie odpowiedniego stroju dla dziecka pod względem pory roku. Ubranka dziecięce dają możliwość jednak bardzo swobodnego i kompleksowego zabezpieczenia malucha zarówno przed wychłodzeniem, jak i również przed przegrzaniem.

W przypadku ubierania malucha na zimę poleca się stosowanie metody na tzw. cebulkę. Kluczem w tym wypadku jest zastosowanie kilku ciepłych warstw. Najlepiej o jedną więcej, niż zakłada się samemu.

Dla wielu rodziców ogromną zagadką i często kłopotem jest ubieranie dziecka na lato. Bo w końcu, czy ubierać je nieco cieplej, czy może zastosować jeszcze jakąś inną technikę ubierania? Problem ten można bardzo łatwo rozwiązać, ponieważ dziecko powinno być ubierane na lato dokładnie tak samo, jak ubierają się rodzice.

Na co zawracać uwagę?

Pomimo tego, że powyższe zasady ubierania malucha są dosyć proste i łatwe w zastosowaniu, to jednak nie powoduje to tego, że można całkowicie zignorować wszelkiego typu sygnały dawane przez dziecko. A tych może być całkiem sporo. Począwszy od sygnałów dotyczących przegrzewania się malucha, aż po te, w których wyraźnie ono marznie. Oczywiście każde z nich wymaga stosownej reakcji.

Co prawda dziecko zawsze szybciej da znać, że jest mu zimno niż gorąco, lecz warto także pamiętać, że gdy spowolni swoje ruchy, zbieleje mu skóra, a dłonie i stoki zaczną być chłodne, to ewidentny znak, że trzeba je nieco ogrzać. Choć przegrzanie dziecko sygnalizuje wolniej niż przemarznięcie, to jednak jest ono zdecydowanie łatwiej zauważalne. Skóra dziecka staje się mocno czerwona i często towarzyszy jej obfite pocenie

https://kochanyurwis.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]