Jak pogodzić brak czasu z samodzielnym przygotowywaniem posiłków?

Stres, życie w biegu, natłok pracy i obowiązków – wszystkie te czynniki sprawiają, że ludzie nie mają czasu ani ochoty na przyrządzanie posiłków. Wracając wieczorem z pracy wstępujemy na szybkie jedzenie do McDonalda albo kolejny raz kupujemy pizzę na wynos. Niestety – takie szybkie, przetworzone jedzenie jest pozbawione wartości odżywczych, a co za tym idzie – w dość szybkim czasie odbija się na naszym zdrowiu i sylwetce. Warto zatem poświęcić choć odrobinę czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków. Tylko jak zrobić cos szybkiego i dobrego na obiad? Inspiracje można znaleźć w internecie. Jest wiele blogów poświęconych tematyce gotowania, gdzie można znaleźć dużo szybkich i zdrowych dań.
Jeśli Cię to pocieszy to ja również czasem nie mam pomysłu jak zrobić cos szybkiego i dobrego na obiad czy kolację. Czasem też po ciężkim w dniu pracy nie mam ochoty stać w kolejkach i robić zakupów żeby coś ugotować. Właśnie dlatego robię raz na jakiś czas większe zakupy.Staram się mieć w zamrażarce gotowe mieszanki warzywne i porcje mięsa, dzięki którym mogę w naprawdę krótkim czasie ugotować rozgrzewającą zupę. W kuchennej szafce trzymam razowy makaron, ryż i pomidory w puszce. Kiedy masz w domu potrzebne składniki to zrobienie domowego spaghetti lub risotto z pomidorami trwa dosłownie chwilę.
W mojej kuchni staram się też mieć owoce, musli i jogurt naturalny. Rankiem, gdy śpieszę się do pracy przyrządzam sobie ekspresową owsiankę albo miksuję pyszny i zdrowy koktajl do zabrania z domu na wynos.

http://www.kobietaimoda.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]