Jak ozdobić tort weselny, czyli lista pomysłów i propozycji dekoracji tortu ślubnego

Krojenie tortu weselnego to jeden z kluczowych i kulminacyjnych momentów podczas świętowania ślubu i wesela. Jest to bez wątpienia jeden z ulubionych obiektów fotografów, a i goście z podziwem patrzą w jego kierunku. Z tego powodu tort ślubny powinien być nie tylko duży, ale również odpowiednio ozdobiony, aby wzbudził zachwyt zgromadzonych wokół niego gości i stanowił doskonałą pamiątkę w postaci zdjęć. Oto kilka propozycji dekoracji na tort weselny.

Figurki na tort ślubny

Ozdabianie tortów i innych wypieków za pomocą figurek to jeden z najbardziej popularnych pomysłów. Oczywiście mogą być to specjalnie zakupione postacie pana i panny młodej wykonane z plastiku bądź innego tworzywa, jednak największą furorę robią bez wątpienia figurki wykonane z masy cukrowej. Za pomocą takiej masy, barwników i odrobiny talentu można stworzyć piękne figurki na tort ślubny, które dodatkowo będą w pełni jadalne. Za pomocą masy cukrowej na torcie ślubnym mogą powstać również inne ozdoby i elementy dekoracyjne.

Pikery i inne dekoracje na tort

Chcąc ozdobić tort ślubny, warto rozejrzeć się za gotowymi ozdobami, które pozwalają nadać wypiekom odpowiedniego klimatu. W tej roli doskonale sprawdzają się tak zwane pikery oraz toppery. Są to ozdoby, które umieszcza się w torcie z pomocą jednej, bądź dwóch wykałaczek. Zwykle są to transparenty z napisami, jeśli chodzi o dekoracje na tort weselny, królują zwykle napisy takie jak “nowożeńcy”, “just married” czy “młoda para”. Równie dobrze sprawdzą się również flagi na pojedynczej wykałaczce. Każda z takich dekoracji doskonale urozmaica estetykę samego wypieku, a ponadto, sprawia, że tort się wyróżnia. Duży wybór dekoracji na tort dostępny jest w ofercie sklepu GoDan Party.

Opłatki na tort ze zdjęciem

Ostatnimi czasy, wśród ozdób na wypieki króluje nowość – opłatki na tort ze zdjęciem. Ta technika ozdabiania polega na nanoszeniu na opłatek, za pomocą specjalnego urządzenia, dowolnej fotografii o odpowiednich wymiarach i rozdzielczości. Jest to doskonała propozycja dekoracji tortu weselnego, gdyż umożliwia umieszczenie na cieście wizerunku młodej pary – chociażby z sesji narzeczeńskiej. Taki tort z całkowitą pewnością wzbudzi zachwyt wśród zgromadzonych gości i będzie świetną pamiątką na fotografii młodej pary, wykonanej tuż przed pokrojeniem tortu ślubnego.

Race na tort

Ponieważ pojawienie się na weselu tortu oraz późniejsze jego krojenie, to bez wątpienia punkt kulminacyjny każdego przyjęcia weselnego, warto zadbać o to, aby został on udekorowany w spektakularny sposób. Na czas wprowadzenia tortu zwykle przerywana jest zabawa i gaszone są światła – świetnym rozwiązaniem na to, jak ozdobić tort, będzie zastosowanie specjalnych rac na tort, które skutecznie zwrócą uwagę wszystkich gości właśnie na ślubne ciasto. Race to nic innego, jak specjalne gadżety, które po podpaleniu zapalniczką zapewnią fontannę zimnych ogni. Race na tort dostępne są w ofercie sklepu GoDa Party.

Kwiaty i owoce

Dość uniwersalnym elementem ozdobnym na tort są klasycznie owoce oraz kwiaty. Takie ozdoby sprawdzą się szczególnie dobrze na wiosnę i lato, kiedy jest na nie sezon i wszędzie można je dostać. Jeśli chodzi o kwiaty, można zdecydować się na specjalne jadalne kwiaty, bądź użyć zwykłych, dekoracyjnych gatunków, które przed jedzeniem można będzie zdjąć z ciasta. Alternatywą dla kwiatów są kompozycje z owoców, które nie tylko wyglądają wyjątkowo estetycznie i dodają wypiekom koloru, ale również można je spokojnie zjeść. Te dekoracje będą świetnie wyglądały solo, jak i współgrały z pozostałymi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]