Jak naprawić związek?

Ludzie, którzy są ze sobą przez wiele lat, a więc mają długi staż, często nie potrafią się ze sobą dogadać w najróżniejszych kwestiach. Może się to wydawać dość dziwne i nielogiczne, bo przecież jeśli jest się ze sobą długo, to w większości przypadków powinno to oznaczać, że danym osobom jest ze sobą po prostu dobrze, ale takie są fakty i tak po prostu jest. Osoby takie bardzo często nie szukają nigdzie pomocy, a niektórzy wręcz bagatelizują ten problem. Udają, że go nie ma i tak płynie dzień za dniem. W końcu jednak dochodzi się do przysłowiowej ściany i konieczne jest podjęcie właściwych kroków, dzięki którym możliwe będzie spojrzenie na daną kwestię z innej perspektywy. Najlepszym, a zarazem najpowszechniej stosowanym rozwiązaniem w takich sytuacjach, jest udanie się do psychologa rodzinnego, który jest w stanie dostrzec to, czego nie widzą osoby zgłaszające się z danym problemem. Jednak zanim dojdzie do tego typu wizyty, osoby takie, często same zastanawiają się, jak naprawić związek. A z porad specjalisty korzystają dopiero wtedy, gdy nie widzą innej szansy na rozwiązanie swoim problemów, które w większości przypadków piętrzyły się przez wiele długich lat.

Niektórzy próbują innych sposobów, a więc próbują przypomnieć sobie, jak to było kiedyś, gdy związek był dopiero w pierwszej fazie rozkwitu. Dla niektórych jest to dobra opcja, ale trzeba wiedzieć, że nie da się nic naprawić, jeśli nie są chętne dwie osoby. Nawet jeśli tylko jedna osoba zauważa problem, to bez działania tej drugiej, nie jest po prostu możliwe dojście do ważnych wniosków i podjęcie odpowiednich działań. Dlatego bez względu na wszystko warto rozmawiać z drugą osobą i otwarcie mówić, co nie pasuje. Tylko za pomocą komunikacji można dojść do kompromisów i znaleźć wyjście z patowej sytuacji. Warto skorzystać z pomocy specjalisty, bo każde działanie, które ma prowadzić do pozytywnych zmian, wydaje się w takiej sytuacji odpowiednie i wskazane. Im szybciej podejmie się działanie tym oczywiście lepiej, ale niektórym osobom ciężko zwrócić się o pomoc do obcej osoby.

Mimo wszystko warto pamiętać, że psycholog nie jest od oceniania, ale od podawania rozwiązań, które będą miały na celu zmienienie relacji, która w danym momencie wydaje się nie taka, o jakiej się marzy. Jeśli podejmie się działanie w porę, to jest wówczas większa szansa na to, że związek przetrwa kryzys. A jak wiadomo, takie doświadczenia zbliżają ludzi i nawet negatywne emocje są czasem potrzebne, żeby oczyścić atmosferę w związku.

http://www.anianotuje.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZabawki dla chłopców
Następny artykułUrlop pół etatu