Nie musisz być zawodowym florystą, by stworzyć piękny bukiet! Poznaj sztukę komponowania bukietów i stwórz gustowną kompozycję kwiatową, która będzie zapierającą dech w piersiach ozdobą!

Jak łączyć kwiaty? Sztuka komponowania bukietów

Kompozycje kwiatowe w mieszkaniu potrafią podkreślić lub zmienić jego charakter. Rośliny mogą ocieplić, ożywić lub sprawić, że wnętrze stanie się bardziej romantyczne oraz nabierze elegancji. Należy o tym pamiętać, że kwiaty to naturalny antydepresant, który pomaga nam przywrócić ład i harmonię. Warto zatem je kupować, nie tylko od święta i myli się każdy, kto myśli, że piękny bukiet może przygotować tylko florysta.

Z czego zrobić piękny bukiet?

W naszej Kwiaciarni Internetowej https://www.wyslijkwiaty.com bukiety z kwiatów mogą mieć przeróżne kształty i formy. W zależności od tego, jak wiele kwiatów wykorzystamy oraz jakich ich gatunków użyjemy, bukiet może być mniej lub bardziej okazały. 

Trzeba pamiętać o tym, by przed rozpoczęciem pracy nad kompozycją wybrać główny kwiat, a potem do niego dobrać pozostałe. Na przykład eustomy doskonale komponują się różami, jaskrami oraz goździkami.

Tworząc bukiet, należy kierować się złotą zasadą harmonii – rośliny nie powinny ze sobą kontrastować. Wszystkie elementy w bukiecie powinny ze sobą współgrać (kwiaty, naczynia, gałęzie, liście itp.). Ciekawy efekt można osiągnąć, łącząc kwiaty tego samego gatunku w różnych (zbliżonych) kolorach.

Niektóre rośliny prezentują się lepiej, gdy jest ich wiele (zwykle są to drobne kwiaty), inne gatunki lepiej wyglądają, gdy grają w kompozycji główną rolę (storczyki). Każdy bukiet powinien być dopasowany do gustu danej osoby, gdyż kwiaty stanowią niezwykły nośnik uczuć i wspomnień.

Przedstawione w naszej galerii zdjęcia kompozycji kwiatowych to przykłady bukietów na różne okazje. Zostały one stworzone z najróżniejszych gatunków kwiatów. Sprawdź naszą ofertę na piękne bukiety mieszane https://www.wyslijkwiaty.com/bukiety-mieszane-c-133.html.

Kształt kwiatowej kompozycji

Bardzo istotnym elementem jest kształt kwiatowej kompozycji. Jednymi z najpowszechniejszych bukietów są te w kształcie prostokąta, koła, trójkąta, gwiazdy, krzyża czy serca.

  1. Kompozycje kuliste.

    Ich kształt przypomina koło lub kulę. Tego typu wiązanki wywołują odczucie łagodności i spokoju, bardzo często są stosowane jako forma wiązanek ślubnych.

  2. Bukiety w kształcie stożka.

    Takie kompozycje są przestrzenne i koncentrują uwagę na swoim wierzchołku. Łączone są z symboliką potęgi, ideały i siły. Bukiety w kształcie stożka podkreślają piękno pojedynczego kwiatu.

  3. Kompozycje w kształcie prostokąta.

    Bukiety charakteryzują się równoległymi liniami. Ich krawędzie przecinają się pod kątem prostym. Są to bardzo regularne formy, które kojarzą się ze stabilnością i uspokojeniem oraz duma i zdecydowaniem.

Ważnym aspektem każdej kompozycji florystycznej są dodatki. Suche gałązki, wstążki a także koraliki, to właśnie one dodają wielu kompozycjom uroku.

[Głosów:26    Średnia:2.8/5]