Posiadaczki srebrnej i złotej biżuterii dobrze wiedzą, że trzeba o nią dbać, aby zachwycała swoim pięknem. Poznaj najlepsze sposoby jej czyszczenia i przechowywania. Dowiedz się, jak dbać o srebro i pozłacaną biżuterię.
Jak przechowywać biżuterię?
Jeśli chodzi o prawidłowe przechowywanie biżuterii, to ważne jest odseparowanie od siebie poszczególnych elementów srebrnych kompletów – po to, aby się nie plątały. Dotyczy to zwłaszcza łańcuszków, na których mogą powstać trudne do rozsupłania węzełki. Poza tym przechowywana z nienależytą starannością biżuteria łatwiej się rysuje i przez to wygląda potem nieestetycznie. Chaotycznie wrzucone do pudełka czy szkatułki bransoletki, kolczyki lub zawieszki mogą doznawać urazów mechanicznych, szybciej się niszczyć i krócej cieszyć swoim pięknem.
Jak dbać o srebro?
Srebrna biżuteria, jak zresztą każda inna, w wyniku codziennego noszenia, będzie się brudzić. Osadzają się na niej zanieczyszczenia z powietrza, ale też resztki perfum czy podkładu. Elegancka kobieta wie, że tylko idealnie czysta i odbijająca światło bransoletka, naszyjnik czy kolczyki są warte tego, aby przy ich pomocy podkreślać strój. Jednym z najprostszych sposobów na wyczyszczenie srebrnej biżuterii jest umieszczenie jej w roztworze wody i płynu do mycia naczyń. Patent ten sprawdzi się w przypadku elementów pozbawionych kamieni. Po wykonaniu tej czynności wystarczy ozdoby opłukać pod czystą, bieżącą wodą i dokładnie wyczyścić – przy użyciu miękkiej ściereczki bądź ręcznika kuchennego.
W sklepach jubilerskich oraz w internetowych możesz też bez trudu znaleźć specjalne chusteczki przeznaczone do pielęgnacji biżuterii. Są one bardzo łatwe i wygodne w użytkowaniu. Nie są inwazyjne i nie niszczą powierzchni srebrnych kolczyków czy łańcuszków. Pozwalają za to doskonale pozbyć się brudu. Więcej przydatnych metod znajdziesz w poniższym artykule: https://touspolska.pl/blog/5-praktycznych-pomyslow-na-przechowywanie-bizuterii/.
Srebro pozłacane – jak dbać?
Biżuteria wykonana z pozłacanego srebra jest podatna na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Cienka warstwa musi być więc odpowiednio delikatnie traktowana. Tego typu elementy należy przechowywać oddzielnie, aby ich nie porysować. Ponadto do czyszczenia należy stosować miękkie ściereczki z jedwabiu – sięgając po nie masz pewność, że nie uszkodzisz pozłacanych dodatków. Sprawdzić się może również preparat do czyszczenia biżuterii – warto jednak uprzednio doczytać, czy jest on odpowiedni do tego konkretnego typu wyrobów. Dobrym pomysłem jest też sięgnięcie po gotowe, dostępne w sklepach chusteczki do czyszczenia wyrobów jubilerskich.
Artykuł sponsorowany.