Furby boom lubi głaskanie, zabawy i gry, ale wymaga też opieki. Dzięki temu poprzez rozrywkę uczy dziecko odpowiedzialności, opiekuńczości i wytrwałości. Połączenie z aplikacją na tablet czy smartfona pozwala interaktywną maskotkę karmić, kąpać i leczyć.

Pierwsze maskotki interaktywne Furby pojawiły się w 1998 roku. Był to produkt innowacyjny i od początku cieszył się duszą popularnością. Kolejne generacje Furby ulepszano, zwiększając jego zdolności do interakcji i zasób słownictwa. Od 2014 roku dostępny jest Furby Boom, a od 2016 roku także Furby Connect.

Możliwości maskotek Furby Boom i Furby Connect

W porównaniu do poprzedniej generacji maskotek Furby Boom ma o wiele więcej możliwości wyrażania emocji i inne charaktery. Interaktywna maskotka zapamiętuje swoje imię i imię poznanych innych furbych. Reagują na głaskanie, przytulanie, ale też na ciągnięcie za ogon, uszy czy inne czynności. Gdy usłyszą muzykę – tańczą. Maskotki mówią w swoim własnym języku – furbijskim. Zabawki z polskiej dystrybucji można nauczyć także języka polskiego. Są kompatybilne z aplikacją na smartfon i tablet, która znacznie zwiększa możliwości zabawy i opieki nad futrzastym przyjacielem.

Aplikacja daje możliwość zeskanowania furby’ego  i tym samym stworzenie jego profilu. Wirtualną maskotkę można karmić, kąpać czy grać nią w dostępne minigry. Aplikacja i maskotka są połączone, więc testowanie kolejnych funkcji i odkrywanie nowych może być świetną zabawą i dawać wiele radości.

Furbisie, czyli małe furby boom, można kupić jako maskotki lub wyhodować je w wirtualnym świecie. Furby boom w aplikacji składa jaja i z nich wykluwają się furbisie. Maluchy uczą się od dużego furby’ego, ale mają ograniczone możliwości interakcji i zachowań.

Furby Connect to najnowsza generacja popularnych maskotek. Ma więcej czujników i dzięki temu lepsze możliwości interakcji z ludźmi i z innymi furby. Z tabletem i ze smartfonem łączy się przy pomocy Blotooth i w ten sposób pobiera aktualizacje oprogramowania. Przy pomocy antenki na głowie informuje o nowych grach i opcjach dostępnych w dedykowanej aplikacji. Furby connect ma wbudowany zegar i dzięki temu informuje, że jest śpiący lub że chce zjeść śniadanie. Maskotki tej generacji nie są dostępne w polskiej dystrybucji, można je kupić online. Nie mówią po polsku.

Dlaczego warto dziecku kupić furby’ego?

Furby boom lub furby connect są świetnym sprawdzianem dla dziecka, które chce mieć prawdziwe zwierzę. Nie brudzi, nie gryzie ani nie drapie, ale wymaga opieki, karmienia, kąpania, usadzania na toalecie czy leczenia (w aplikacji). Chorego furby’ego można prześwietlić, można też podać mu leki albo zabrać go do wirtualnego weterynarza.

Interaktywna maskotka wymaga też uwagi i wchodzenia z nią w interakcje, np. rozmawiania i zabawy. Dzięki temu dziecko uczy się, jak opiekować się zwierzątkiem i jak się z nim bawić, by było szczęśliwe (furby okazuje emocje, m.in. gdy jest zadowolony i gdy się złości). Trenuje też artykulację, ucząc mówić furby’ego. Opieka nad maskotką sprzyja nauce okazywania czułości. Pogłaskany albo połaskotany w brzuszek furby porusza się i wydaje dźwięki zadowolenia. Uczy dziecko odpowiedzialności i obowiązkowości, ponieważ wymaga, by regularnie się nim zajmować.

Poza tym każda nowa rzecz, której dziecko zdoła nauczyć furby’ego, to mały sukces osiągnięty samodzielnie. Pozwala to wypracować determinację i konsekwentność, cechy bardzo ważne w wielu aspektach życia.

Atutem furby boom jest też możliwość wspólnej zabawy dzieci z maskotkami z tej serii. Nie tylko dzieci wchodzą ze sobą w interakcje, ale także ich maskotki między sobą.

Furby jest świetnym pomysłem na prezent dla dziecka powyżej 6. roku życia. Pełne możliwości maskotki potrafią wykorzystać dopiero starsze dzieci, w wieku szkolnym.

[Głosów:2    Średnia:5/5]