in vitro

Nie każdej kobiecie udaje się od razu zajść w ciążę, nawet jeśli regularnie uprawia seks ze swoim mężem w dni płodne. Przyczyn niepłodności może być wiele, a ich źródła należy szukać nie tylko u kobiety, ale też u mężczyzny. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie się do sprawdzonej kliniki niepłodności, w której pracują doświadczeni specjaliści dysponujący nowoczesnym zapleczem technologicznym. Kluczowe jest postawienie prawidłowej diagnozy i dobranie skutecznej metody leczenia. Pojawia się jednak pytanie, z jakimi wiąże się to kosztami. Zalicza się do nich nie tylko zapłodnienie in vitro z komórką dawczyni, ale też wydatki dotyczące badań i leków.

Jak jest in vitro cena, czyli z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Wiele czynników wpływa na to, jak wygląda ostatecznie in vitro cena, dlatego trzeba być przygotowanym na konieczność poniesienia niemałych kosztów. Cała procedura wraz z badaniami i lekami pochłaniają sporo środków finansowych. Na szczęście można też liczyć obecnie na samorządowe programy dofinansowania in vitro dla par. Pozwalają one na pokrycie przynajmniej części kosztów. W skrócie na cenę in vitro składają się badania przed zakwalifikowaniem się do zabiegu i przygotowania do niego. Ostatnim etapem jest zabieg zapłodnienia in vitro. Opłacić należy wszystkie wizyty kontrolne, diagnostykę kobiety i mężczyzny. Już na tym etapie trzeba liczyć się z kosztami w postaci kilkudziesięciu tysięcy złotych. Renomowane kliniki leczenia niepłodności pobierają wyższe opłaty, ale przekłada się to na większą skuteczność i bezpieczeństwo.

Można skorzystać z różnych programów in vitro, które kosztuje średnio 9-29 tysięcy złotych. Tańszym rozwiązaniem jest program in vivo, który zawiera badania ginekologiczne, próbny transfer, badania nasienia, punkcję jajników, procedurę AneVivo, zapłodnienie ICSI- IMSI oraz ET i KE. Można zmieści się w kwocie 7 tysięcy złotych. Konsultacje niepłodności to koszt 100-220 złotych, natomiast za procedury zapłodnienia pozaustrojowego płaci się 500-4800 złotych. Inseminacja domaciczna nasieniem kosztuje 800-1400 złotych, a ceny badań nasienia są mocno zróżnicowane 35-1100 złotych. Do tego dochodzi jeszcze szereg innych badań i zabiegów, konsultacje ze specjalistami, leczenie różnych schorzeń. Kliniki leczenia niepłodności mają na swoich stronach internetowych podane szczegółowe cenniki, z którymi można dokładnie się zapoznać w dowolnym momencie.

Jakie są do dyspozycji programy in vitro Częstochowa?

In vitro Częstochowa nie jest zabiegiem w pełni refundowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia, ale można liczyć na obniżenie kosztów dzięki wzięciu udziału w różnych programach skierowanych do osób mających problemy z płodnością. Wiele klinik niepłodnością informuje o takich możliwościach swoich klientów, więc warto śledzić aktualności i przeglądać wszystkie zakładki dotyczące tego tematu. Dostępny jest przykładowo program „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Częstochowy”. Osobom, którym uda się do niego zakwalifikować, przysługuje możliwość uzyskania dofinansowania do zabiegu w wysokości pięciu tysięcy złotych. Jako że leczenie niepłodności jest długotrwałe i kosztowne, warto skorzystać z programów in vitro z komórką dawczyni, bo znaczenie ma każde wsparcie finansowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]