Gadżety do domu w stylu smart

0
1801

Inteligentny dom to duże ułatwienie dla mieszkańców. Wystarczy zainstalować odpowiednie czujniki czy inne gadżety jak bezprzewodowe ładowarki, by mieszkanie stało się bardziej przyjazne.

Różne rodzaje bezprzewodowych ładowarek

Jedną z najbardziej irytujących rzeczy we współczesnym domu jest duża ilość kabli, jakie znajdują się w praktycznie każdym pomieszczeniu. Szczególnie uciążliwe są ładowarki, które łatwo się gubią i trzeba je zmieniać zależnie od posiadanego modelu telefonu.

Jeszcze niedawno bezprzewodowe ładowanie było nowością, ale teraz upowszechnia się i można już trafić w sklepach na tanie ładowarki bezprzewodowe o różnych funkcjach: https://www.euro.com.pl/ladowarki-sieciowe,g!ladowarka-bezprzewodowa.bhtml Niektóre ładowarki bezprzewodowe mają formę podstawki, na której wystarczy postawić telefon po powrocie do domu. To nawiązanie do znanych z przeszłości telefonów domowych. Podstawka przeznaczona specjalnie dla telefonu to dobry pomysł, by zawsze mieć telefon w jednym miejscu – szczególnie przydatne w dużym domu.

Różne rodzaje bezprzewodowych ładowarek

Bezprzewodowe ładowarki i czujniki ruchu

Inne ładowarki bezprzewodowe mają formę krążka. Wystarczy położyć na nim telefon, by się naładował. Wygląda to dość futurystycznie i świetnie wpisuje się w ideę smart home. Coraz tańsze są też czujniki ruchu, które kiedyś można było znaleźć raczej w rezydencjach niż przeciętnych domach. Teraz to już stosunkowo tani gadżet, a poza czujnikiem ruchu część modeli ma też czujnik temperatury, dymu czy czadu. Dzięki połączeniu z aplikacją można więc monitorować stan domu, będąc na wakacjach czy w pracy.

Uzupełnieniem tych elementów może być inteligentne oświetlenie, które samoistnie włączy się, gdy wyczuje czyjąś obecność. To przekłada się na oszczędność przy opłacaniu rachunków za prąd, bo wyłącza się również samo, dzięki czemu nie trzeba pamiętać o gaszeniu światła na noc.

Bezprzewodowe ładowarki i czujniki ruchu

Inteligentne sprzęty kuchenne i odkurzacze

Uzupełnieniem takich gadżetów będzie inteligentna lodówka. Na razie ma je w ofercie głównie Samsung, ale inni producenci już zapowiadają, że zamierzają szybko iść w ślady koreańskiego producenta. Jest ona połączona z aplikacją telefoniczną, co pomaga podczas zakupów sprawdzić, czy skończyło się mleko lub ser. Można też zapisywać na ekranie na drzwiach listy zakupów i dzielić się nimi wirtualnie z innymi mieszkańcami domu.

To najpopularniejsze sprzęty smart, które można dostać w każdym markecie. Ale nie jedyne, bo w sklepach specjalistycznych można kupić bardziej wyspecjalizowane przedmioty do domu. Na targach technologicznych furorę robił niedawno prysznic Nebia, który w trybie oszczędzania wody rozszczepia strumień na tysiące drobinek. Dzięki temu zużywając małą ilość wody można mieć wrażenie korzystania ze zwykłego prysznica. To rozwiązanie dla oszczędnych i fanów ekologii.

Popularność zyskują też automatyczne odkurzacze. Po zaprogramowaniu czyszczą one podłogę lub przycinają trawnik na zewnątrz co konkretną ilość czasu. W dużym domu pozwala to zaprowadzić porządek bez konieczności osobistego odkurzania ani zatrudniania pomocy domowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]