Księgarnia wysyłkowa, która w swojej ofercie nie ma pozycji z działu literatury erotyczno-miłosnej dla kobiet, robi poważny błąd. To jedne z najchętniej kupowanych i czytanych książek. Na kolejne części losów bohaterów uwikłanych w skomplikowane relacje miłosne czeka z niecierpliwością tysiące, o ile nie miliony czytelniczek. Chcą poznać dalsze losy, chcą na nowo poczuć emocje oraz oczywiście jak niczego innego – pragną happy endu. Bo przecież to najważniejsze dla nieuleczalnych z natury romantyczek, tak kochających tego typu prozę.

Książki erotyczno-miłosne i ich fenomen

Wszystko zaczęło się od zekranizowanej już teraz trylogii o miłości Anastasii Steele i Christiana Greya. Elektryzujące dzieje ich romansu, a później miłości, poruszyły serca milionów czytelniczek. Sama autorka zaś zarobiła bajońskie kwoty na swoim bestsellerze. Oczywiście zdecydowała się na kontynuowanie historii, zatem obecnie w księgarni wysyłkowej można zamówić już drugą część historii widzianą oczami tym razem głównego męskiego bohatera. „Mroczniej. Ciemniejsza strona Greya oczami Christiana” to pozycja obowiązkowa dla fanek miłosnych perypetii tej pary bohaterów. Oczywiście książki erotyczno miłosne to bogactwo wyboru, zatem kto lubi czytać tego typu literaturę, z pewnością już za moment znajdzie nowych godnych uwagi bohaterów. Trudno oderwać się na przykład od pozycji „Uwikłani. Pokusa”, w której emocje sięgają zenitu, a czytelniczki nie mogą się powstrzymać od przeczytania kolejnej strony, nawet w środku nocy.

Romans historyczny

Wspominając o literaturze miłosnej nie można zapomnieć o bardzo popularnych i lubianych przez czytelniczki romansach historycznych. Przenoszą one w świat odległy od współczesnego o nawet kilkaset lat, w fascynujące środowisko dam i dżentelmenów, arystokracji, bogatych lordów i baronów, oraz rzecz jasna opisują mezalianse. Wiele autorek romansów historycznych wybiera również okres rewolucji w Rosji, upadku cara oraz ucieczki arystokracji rosyjskiej poza granice kraju. Pokazują losy zubożałej arystokracji zmuszonej radzić sobie w nowych realiach. To wszystko wpleciona jest oczywiście miłość. Romanse historyczne trzymają w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, nie dziwi zatem, że są tak chętnie kupowane czy wypożyczane w bibliotekach.

Współczesna proza miłosna

Poza historiami toczący mi się w dawnych czasach, mamy jeszcze romanse dziejące się współcześnie. Autorki takie jak Danielle Steel czy Nora Roberts wiodą prym w tego typu literaturze. Ich książki są pełne wzlotów i upadków głównych bohaterów, ale też niejednokrotnie trzymających w napięciu zagadek kryminalnych. A czy jest coś co przyciąga czytelnika silniej niż miłość i tajemnica? To idealne połączenie na udaną książkę, po którą sięgną miliony kobiet. Najnowsza pozycja Nory Roberts „Droga do szczęścia” już zdobyła dużą popularność. Warto przeczytać też „Lasy w płomieniach” tej samej autorki. Zresztą nie potrzebuje ona zbyt wiele rekomendacji, gdyż jest wyjątkowo lubianą pisarką w naszym kraju.

[Głosów:1    Średnia:5/5]