Farbowanie włosów

Farbowanie włosów jest bardzo popularnym zjawiskiem, w dodatku znanym od wielu lat. Włosy farbują kobiety jak i mężczyźni. Zdarza się to też w młodym wieku o ile rodzice nastolatka wyrażą zgodę. Włosy farbuje się z wielu przyczyn, niektórzy czasami chcą zmienić swój naturalny kolor na całkiem inny, by w ten sposób całkowicie odmienić swoje obecne życie. Inne osoby w ten sposób chcą zamaskować proces starzenia, którego objawem są siwe włosy. Najczęściej włosy farbuje się u fryzjera, jednak farby są tak łatwe w stosowaniu, że większość osób wykonuje ten zabieg samodzielne w domu lub prosi kogoś znajomego o pomoc. Jeżeli chodzi o farbowanie włosów z jasnego blondu na ciemny blond, to jest to bardzo popularny zabieg farbowania. Większość kobiet najzwyczajniej nie chce się pożegnać ze swoim obecnym kolorem, ale w pewnym sensie on im przeszkadza. Dlatego, by nie stracić do końca swoich naturalnych włosów, farbują one je o ton ciemniej.
Zazwyczaj fryzjerzy odradzają drastyczną zmianę koloru, czyli farbowanie z blondu na czarne. Może to niestety nie wyglądać dobrze, nie pasować do danej osoby lub farba może się bardzo dziwnie przyjąć na włosach. Włosy niestety są czasami nieprzewidywalne. Oczywiście odradza się znaczne rozjaśnianie włosów, czyli rozjaśnianie czarnych do prawie białych włosów.
Farbowanie włosów bardzo je niszczy i obciąża, dlatego trzeba stosować odpowiednią pielęgnację. Podstawą oczywiście jest odpowiedni szampon, który powinien być naturalny i taki, który nie będzie dodatkowo obciążać włosów, ale je wzmocni i odżywi. Oprócz tego poleca się stosować odżywki lub maski, które regularnie nakładane wzmocnią strukturę włosa, zredukują rozdwajające się końcówki a dodatkowo odżywią włosy. Odżywki i maski dodają włosom lekkości i połysku, którego niestety po farbowaniu włosów, stanowczo brakuje. Poleca się tez stosowanie suplementacji w postaci witamin oraz ziół. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się skrzyp i pokrzywa.
Regularne podcinanie końcówek jest również ważne przy regularnym farbowaniu włosów. Oczywiście podczas farbowania włosów należy zwrócić uwagę na farbę jaką się stosuje. Ważnym aspektem jest też sposób nakładania farby lub rozjaśniacza na włosy. Najważniejsze jest by pamiętać o omijaniu skóry. Kiedy skóra ma długo styczność z rozjaśniaczem lub z farbą to może dojść do poparzenia. Wtedy powstają rany, które bardzo bolą podczas każdego mycia włosów, w dodatku goją się one bardzo długo. Poleca się wtedy w miarę możliwości stosować maści nawilżające i łagodzące oraz zmniejszyć intensywność mycia głowy. Jeżeli kiedykolwiek taka sytuacja będzie miała miejsce, to warto rozważyć wizytę u fryzjera. Każdy fryzjer może udzielić cennej wskazówki na temat farbowania włosów, a dodatkowo oceni skórę głowy. Może się okazać, że włosy były farbowane nieprawidłowo lub użyło się nieprawidłowej farby do włosów. Niestety takie sytuacje mają miejsce lecz warto wtedy sięgnąć po poradę do eksperta niż kolejny raz robić sobie krzywdę. Nieprawidłowe farbowanie włosów może mieć bardzo złe skutki.

http://www.kosmetyka.edu.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]