Farbowanie włosów ombre

tyliści i ikony we fryzjerstwie wciąż zaskakują nas nowymi trendami. Jednym z takich trendów powiązane jest z farbowaniem włosów. Kiedyś bardzo modne były pasemka i balejaże, obecnie królują subtelne refleksy, płynne przejścia z odcieni jasnych w ciemne i odwrotnie oraz delikatne rozjaśnione końcówki. Jednym z takich trendów jest ombre hair. Farbowanie włosów ombre powinno być wykonywane przez specjalistę. Przeprowadzanie koloryzacji w domu może zakończyć się nieciekawym efektem, a nawet zniszczeniem włosów.

Farbowanie włosów ombre

Najczęściej zdarza się tak, że końcówki włosów są rozjaśniane. Ściąganie koloru nie niszczy struktury włosów, ale znacznie je osłabia, dlatego ten rodzaj fryzury nie jest dedykowany do wszystkich, a zwłaszcza do tych, których włosy są osłabione i suche. Jednak dekoloryzacja to nie wszystko, ponieważ włosy po niej maja zazwyczaj bardzo żółty odcień, przez co wymagane jest nałożenie odpowiedniego koloru farby lub nawet kilku jej warstw. Niektóre włosy są bardzo oporne i na dekoloryzację i naprzyjmowanie farby po niej, dlatego styliści nieraz pracują na uzyskaniem odpowiedniego efektu nawet po kilka godzin, nakładając odpowiednią ilość warstw farby.
Ombre charakteryzuje się ciemniejszymi włosami u nasady oraz jaśniejszymi końcówkami włosów, jednak znaleźć można różne wersje tej fryzury. Niekiedy kobiety życzą sobie drastyczne odcięcie między kolorami, choć znacznie częściej wybiera się płynne przejście i niewielką różnicę między odcieniami. W zależności od preferencji rozjaśniane są tylko końcówki na pewnej wysokości lub dodatkowo pojedyncze kosmyki od góry.

Pielęgnacja włosów ombre

Dekoloryzacja oraz nakładanie kilku warstw farby możne niekorzystnie wpłynąć na kondycje włosów, dlatego zaleca się stosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Na pierwszym miejscu są szampony i odżywki regenerujące i wzmacniające, które jednocześnie zachowają i utrwalą kolor. Dodatkowo warto raz w miesiącu nakładać maskę odżywiającą. Włosy należy zawinąć w ręcznik lub folię i pozostawić na pół godziny. Po spłukaniu preparatu włosy będą lśniące, zdrowe i nawilżone.

http://www.twardyszparag.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]