Dziecinna nostalgia

0
1303

Łezka potrafi się zakręcić człowiekowi w oku kiedy wspominamy czasy naszego dzieciństwa. Wszystko wydaje się jakoś lepiej, milej i przyjemniej układać w czasie naszej młodości. Zainteresowanie rodziny tym, co robimy, prezenty zewsząd i pomoc przy każdym niepowodzeniu. A i odpowiedzialność jakoś nas trochę omijała. No i zabawki! Najbardziej lubiłem osobiście okres wigilijny, kiedy dostawałem niespodzianki od różnych członków rodziny. Niektóre z nich do dziś pamiętam.

Jednymi z zabawek, które są nie do zdarcia to drewniane klocki dla dziecka. Diabeł tkwi w szczegółach, a zabawki z drewna zawsze miały swój urok. W dobie wszechobecnego plastiku to, co drewniane rzuca się w oczy jakością wykonania. Drewniane sortery dla dzieci, pomagające w rozwoju orientacji przestrzennej, ale i wyobraźni. Wszystko zapewnia olbrzymią gamę kombinacji. A przy tym to, co drewniane, to i solidne. Nawet nadpobudliwe dzieci raczej nie są w stanie uszkodzić drewnianych zabawek, nie to, co tych plastikowych, które pękają niesamowicie szybko. Czasami z nostalgią przegląda zabawki i budzi się we mnie dziecko.

Chętnie wyobrażam sobie, że mógłbym bez zmartwień układać konstrukcje z klocków i badać, na jaką wysokość uda się dojść, zanim grawitacja upomni się o swoje. Na przykład drewniane zabawki ze sklepu Gruchotki, to świetny przykład. W sklepie tym jest szeroki wachlarz zabawek z drewna. Kiedy znajdziemy już to, co nasze dziecko (lub też nas) uszczęśliwi, możemy w prosty sposób, bez konieczności rejestracji, złożyć zamówienie. Obsługa serwisu zagwarantuje wysyłkę w 24 godziny od złożenia zamówienia.

Dodatkowo oferują możliwość zwrotu w ciągu 14 dni. To bardzo dobry sposób, żeby uszczęśliwić pociechę, oraz dać jej możliwość zabawy, jaką przeżywaliśmy sami za młodu. Kto wie? Być może uda się doprowadzić do wspólnej, pasjonującej zabawy. Takie sytuacje potrafią zbliżyć pokolenia. Sam wiem, po sobie. Niekiedy wraz z mamą i dziadkiem siedzieliśmy na podłodze, pomimo że były tam poza nami drewniane klocki dla dziecka. Takie wspomnienia zostają w pamięci na bardzo długo wśród każdego członka rodziny. Zdaje mi się, że warto odwiedzać takie miejsca, w których możemy obejrzeć i jeśli coś nam wpadnie w oko, to nabyć, to co znamy od lat. Zdarza się, że wydaliśmy już nasze stare zabawki, twierdząc, że nigdy już ich nie będziemy potrzebowali. Czasami mam wrażenie, że mała zabawka na półce między zdjęciami, działa niczym portal między latami. Możemy spojrzeć na nią i się zadumać. Bo kiedyś wszystko było jakieś prostsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]