Drogerie są takimi punktami, które praktycznie każdy człowiek odwiedza dość regularnie. Pragnąc zakupić szampon do włosów wypadających czy odżywkę do włosów zniszczonych, każdy w pierwszej kolejności zajrzy właśnie do jednego z tych popularnych sklepów. Czy jednak znajdujące się w tych miejscach preparaty do włosów będą dobrym wyborem? Jakie są ich główne wady i zalety?

Głównym atutem drogeryjnych preparatów jest ich cena. To ona sprawia, że ludzie z chęcią odwiedzają podobne miejsca, wiedząc, że nie wydadzą w nich zbyt wielu pieniędzy, a będą mogli zaopatrzyć się w sporą ilość nowych produktów. Zazwyczaj ceny klasycznych drogeryjnych odżywek rozpoczynają się już od kilku złotych, a nawet w teorii specjalistyczny szampon do rudych włosów można w nich dostać za niewiele ponad dziesięć złotych. Niska cena wiąże się jednak często z niską jakością i tutaj ta zasada również się sprawdza. Tani kosmetyk nie będzie zawierać zbyt wielu drogocennych substancji. Jego producent doda natomiast do niego sporą ilość konserwantów, barwników i sztucznych aromatów, które skłonią klienta do zakupu. Nie wpłyną one jednak zbyt dobrze na stan włosów, który przez to zacznie się pogarszać. Z tego powodu drogeryjne kosmetyki lepiej zastąpić czymś bardziej profesjonalnym.

Preparaty do włosów najlepiej kupować w salonach fryzjerskich. Coraz częściej bowiem nie tylko oferują one klientom czy klientkom farbowanie włosów z jasnego blondu na ciemny blond, ale też proponują im zakup fantastycznych preparatów pielęgnacyjnych.

http://hanja.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]