Drabinki gimnastyczne dla nastolatków

Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna w życiu człowieka niezależnie od jego wieku. Trzeba jednak przyznać, iż najlepiej jest wyrabiać swoje zdrowe nawyki od samej młodości, aby utrzymywać dobrą kondycję oraz organizm we właściwym stanie. Nastolatkowie mają możliwość brania udziału w zajęciach z wychowania fizycznego, jednak to stanowczo zbyt mało, ponieważ aktywność fizyczną zaleca się tak naprawdę każdego dnia, chociażby w małej ilości. Dlatego też dobrym rozwiązaniem dla młodych osób jest korzystanie na co dzień z drabinek gimnastycznych.

Marka BenchK działająca na rynku od 2014 roku, wypuściła na rynek mnóstwo drabinek gimnastycznych, przeznaczonych dla osób w różnym wieku, w tym także dla nastolatków. Szczególnie dedykowana jest im seria BenchK 210, 310 oraz 510.

Drabinka gimnastyczna BenchK 310B, z serii 310, to drabinka typowo nowoczesna, świetnie nadająca się do pokoju każdego nastolatka. Została ona stworzona z połączenia metalu z litym drewnem bukowym, co zapewnia jej nietuzinkowy wygląd. Wysokość drabinki to 2,40 m. Dlatego też pomieszczenie, w którym ma zostać ona zamontowana, musi posiadać minimum 2,50 m. Drabinkę w prosty sposób można przymocować do ściany, przez co zajmuje ona stosunkowo mało miejsca. Firma udziela aż 10 lat gwarancji na elementy metalowe, oraz 2 na elementy pozostałe. Jest to zatem solidna jakość, będąca w stanie sprostać nawet najbardziej energicznemu nastolatkowi. Na drabince tej można wykonywać mnóstwo różnorodnych ćwiczeń. Osoba ćwicząca może natomiast ważyć maksymalnie 150 kg. To sprawia, iż drabinka nadaje się nie tylko dla nastolatków, ale i osób dorosłych.

Interesującym modelem jest także drabinka BenchK 212B. Jest to produkt tak naprawdę skierowany do całych rodzin, w tym także do nastolatków. Drabinka ta posiada kilka dodatkowych elementów w zestawie. W ich skład wchodzi zdejmowalny drążek do podciągania, lina z huśtawką oraz kółka gimnastyczne. Maksymalne obciążenie takiej drabinki może wynosić 120 kg. W przypadku młodszych nastolatków drabinka ta może zostać wykorzystana nie tylko do ćwiczeń, ale również i do zabawy. Może spełniać chociażby rolę ścianki wspinaczkowej co sprawia, iż jest ona bardzo funkcjonalna. Dodatkowe akcesoria mogą oczywiście być wykorzystywane nie tylko przez dzieci i najmłodszych nastolatków, ale również i przez starszych. Można korzystać z nich jako z elementów do zabawy, ale i przy wykonywania niektórych ćwiczeń.

Posiadanie takiej drabinki gimnastycznej może mieć bardzo dobry wpływ na rozwój i kondycję każdego nastolatka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]