Wiele osób zastanawia się nad tym, czy kupić dom, czy też lepsze by było mieszkanie? Wszystko zależy od potrzeb oraz możliwości. W dużych miastach dosyć trudno znaleźć ładną działkę. Dla wielu osób problem stanowić może wysoka cena. Zasada jest tu dość prosta – im większe miasto oraz im bliżej centrum – tym więcej trzeba będzie zapłacić za nieruchomość, na której będzie stał dom.

Czasem jednak wystarczy niewielka działka, aby zrealizować swoje marzenia. Najważniejszy będzie tu z całą pewnością projekt. Pracownia projektowania wnętrz ferensdesign.pl posiada olbrzymie doświadczenie w projektowaniu domów.

OD CZEGO ZACZĄĆ BUDOWĘ DOMU?

Zanim dojdzie do podjęcia ostatecznej decyzji, warto zastanowić się nad tym – co jest ważniejsze: projekt, czy też lokalizacja. Jeżeli istotną kwestią jest odległość od serca miasta, warto przygodę z domem rozpocząć od poszukiwań działki. Najważniejszą kwestią będzie to, czy dana nieruchomość będzie spełniała parametry działki budowlanej. Pierwszorzędną kwestię odegra tu zatem plan zagospodarowania przestrzennego, czy też studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

Działania tego typu wynikają z polityki danego regionu i stanowią konkretną wytyczną dla inwestora. Warto zatem zorientować się w Wydziale Planowania Urzędu Miasta odnośnie takich planów. Taka informacja daje duże szanse na zakup działki w atrakcyjnym miejscu. Czasem może być to park, który powstanie w ciągu najbliższych kilku lat. Dom to azyl i miejsce, które zawsze powinno kojarzyć się z pozytywnymi emocjami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]