Dobieranie fryzury do twarzy

Pewnie każda z nas, nie raz stanęła przed dylematem jaką fryzurę wybrać. Czy radykalnie ściąć włosy i upodobnić się do wokalistek punk rockowych czy może pozostać przy swoich długich rudych lub szatynowych pasmach włosów. Niezależnie od tego jaką nosisz fryzurę, czy masz włosy farbowane, czy może naturalne i pięknie pokryte siwymi włosami. Czy masz długie zwiewne fale czy może bliżej ci do Małgorzaty Kożuchowskiej. Prędzej czy później nadejdzie taki czas, taki moment w twoim życiu, że zapragniesz zmiany, że będziesz chciała ujrzeć kogoś innego w odbiciu w lustrze, że to co na co dzień nosisz na głowie już ci się nie podoba i musisz zrobić krok w przód. Wówczas pewnie będziesz poszukiwała wiadomości na temat, tego jaka fryzura jest dobra dla danej karnacji- mowa tu głównie o kolorze włosów. Jaka będzie odpowiadała kobiecie w określonym przedziale wiekowym lub na danym stanowisku zawodowym. I na koniec pewnie poszukasz inspiracji i trendów, które obowiązują w danym sezonie lub roku.
Każdy z nas ma inny kształt twarzy. Mowa tu zasadniczo o pewnych parametrach, nie sensu stricto o fizjologii. Kształt twarzy określamy na podstawie pewnych danych i wyliczeń.
Twarz owalna- mamy z nią doczynienia gdy długość jest większa od szerokości, ale linia brody jest niezwykle łagodna. Przykładem tego typu kształtu twarzy jest Katy Perry. Tutaj fryzury mogą być: niemalże każda, powinnaś jednak unikać tych z prostym przedziałkiem, na środku głowy ponieważ wtedy jeszcze bardziej podkreślisz jej owal.
Twarz okrągła- to tzw. „pyza”. Chociaż określenie odnosi się tylko i wyłącznie do twarzy, reszta sylwetki może być szczupła. Taka twarz to klasyczny przypadek okrągłej brody, łagodnych, lecz wypukłych kości jarzmowych oraz większej jej szerokości niż długości. Przykładem może być Selena Gonez. Zaleca się noszenie pazurków, kaskadowych fryzur kończących się poniżej linii żuchwy oraz takich, które możesz upiąć do góry i wyszczuplić rysy twarzy.
Twarz kwadratowa- jej długość jest równa szerokości, tak jak w kwadracie, ale żuchwa jest niezwykle ostro i widocznie zarysowana. Kości jarzmowe są szerokie i wydatne. Przykładem może być Diana Kruger. Zaleca się fryzury z przedziałkiem asymetrycznym oraz takie, które w kaskadowy i swobodny sposób będą opadały na twarz, tym samym zasłaniając wydatne i ostre jej rysy.
Twarz prostokątna- tutaj jej długość jest większa niż szerokość, i jest to widoczne na pierwszy rzut oka, bez pomiarów linijką czy centymetrem. Jej usta są duże i wydatne. Kości żuchwy raczej łagodne, ale nie okrągłe. Takie twarze to w ogóle przykład prawie idealnej symetrii w proporcjach. Przykładem jest zapewne znana i ceniona aktorka Liv Tyler. Tutaj idealne fryzury to: półdługie kompozycje z loków oraz warstwowe cięcia, które nadają miękkości całej stylizacji .

http://www.wypaplani.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPreparat na włosy
Następny artykułPaleta do makijażu