Dlaczego warto zapisać dziecko do przedszkola międzynarodowego we Wrocławiu

Międzynarodowe przedszkola z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. W takich miejscach Twoja pociecha nie tylko się rozwinie, ponieważ będzie mogła zawrzeć międzynarodowe znajomości, nauczyć języków obcych, ale również będzie mogła poznać inne kultury. Jakie jeszcze są zalety nauki w takim przedszkolu?

Jak wyglądają zajęcia w przedszkolu międzynarodowym?

Przedszkola międzynarodowe we Wrocławiu, tak samo, jak tradycyjne placówki, koncentrują się na realizowaniu podstawy programowej. Jednak najważniejsza jest tutaj nauka przez zabawę. Zero presji, czy stresu. W dodatku w przedszkolach tego typu bardzo duży nacisk kładzie się na naukę języków obcych. Mówimy tutaj nie tylko o angielskim. Oczywiście, dzieci powinny się czuć bezpiecznie, dlatego każda grupa ma swojego polskiego opiekuna, ale dodatkowo zajęcia są prowadzone przez lektora lub native speakera. Jego zadaniem jest kontaktowanie się z maluchami tylko i wyłącznie w języku obcym.

Dodatkowe atrakcje

W przedszkolu anglojęzycznym można liczyć również na to, że oprócz zwykłych zajęć będą się odbywały lekcje muzyczne, aktorskie lub taneczne, które pozwolą dzieciom odkryć w sobie nowe talenty i dobrze się przy tym bawić. W przedszkolach międzynarodowych dzieci są często podzielone na kilkuosobowe grupy. Dzięki temu nauczyciel ma czas, aby zająć się każdym maluchem indywidualnie. Bardzo ważne jest również to, że w takich prywatnych placówkach program zajęć często jest dopasowywany do umiejętności oraz potrzeb dziecka. Jeżeli szukasz dobrego przedszkola anglojęzycznego we Wrocławiu, to zajrzyj tutaj: www.ihpreschool.pl. Mają naprawdę bardzo ciekawą ofertę i podejście do nauczania.

Jak wybrać odpowiednią placówkę?

Przedszkole międzynarodowe o wysokim standardzie, powinno nie tylko dobrze uczyć dzieci języków obcych, ale również zapewniać im komfort. Szukaj miejsc, które oferują między innymi:

  • dużą ilość ruchu w sali gimnastycznej,
  • codzienne wyjścia na świeże powietrze,
  • plac zabaw,
  • dużą ilość różnorodnych zabawek
  • ładnie urządzone wnętrza.
[Głosów:0    Średnia:0/5]