Czy znasz klocki, które nauczą twoje dziecko programowania?

Klocki to jedna z najpopularniejszych zabawek dla dzieci, znaną są już od pokoleń. Choć metody i surowce, z których zostały wykonywane, ulegały przemianom ich idea pozostawała niezmienna.  Tworzenie rozmaitych konstrukcji daje dzieciom nie tylko mnóstwo frajdy, ale również rozwija ich wyobraźnię i zdolności manualne. W tematyce klocków bezkonkurencyjnie królują wyroby duńskiej firmy Lego. Swoją pozycję zawdzięczają nie tylko doskonałej jakości, lecz także nieustannemu śledzeniu trendów panujących na rynku i stałym rozwijaniu swojej oferty.

Klocki na miarę XXI wieku

Każdy kojarzy klocki Lego, ich warianty składające się z większych elementów przeznaczone są dla maluchów, a te posiadające mniejsze części dla starszych dzieci. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę, że firma posiada w swojej ofercie także Lego Mindstorms, których konstrukcja jest dużo bardziej zaawansowana. Możliwości konstrukcyjne tych klocków są naprawdę bardzo rozbudowane i oferują wiele opcji modyfikacji. Podstawowym elementem odróżniającym je od standardowych zestawów jest wprowadzenie części elektronicznych z układami automatycznymi i zdalnie sterowanymi. Ich wprowadzenie było powiewem nowości w ofercie Lego i spotkało się z ogromnym zainteresowaniem zarówno rodziców, jak i dzieci. Dla małych konstruktorów Lego Mindstorms otwierają zupełnie nowe sposoby zabawy, ale również nauki.

Edukacja przez zabawę

Dla dziecka nie ma lepszego sposobu na uczenie niż połączenie rozrywki z przekazywaniem wiedzy. Taki układ rozwiązuje największy problem, jakim jest zainteresowanie i utrzymanie uwagi malucha. Naprawdę niewiele dzieci oprze się możliwości zbudowania własnego robota, którą oferują klocki Lego Mindstorms. Nauka nie kończy się na etapie konstrukcji, wręcz przeciwnie, ponieważ wtedy zaczyna się kolejny poziom. Największą zaletą Lego Mindstorms jest możliwość zaprogramowania swojego robota i wbrew pozorom nie jest to czynność dostępna jedynie dla bardzo zaawansowanych odbiorców. Całość została przygotowana tak, aby dziecko mogło w ten sposób rozpocząć swoją przygodę z programowaniem. Dołączone instrukcje i aplikacje do każdego zestawu Lego Mindstorms wprowadzają małego konstruktora krok po krok w elektroniczny świat.

Ten nowatorski system nauki został doceniony na całym świecie i całkowicie wpisuje się w obecnie panujący trend popularyzacji nauki programowania. Wielu specjalistów twierdzi, że taka edukacja dzieci przekłada się nie tylko na rozwój umiejętności informatycznych, lecz całego procesu przyswajania wiedzy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]